بررسی ویژگی های بهترین نمک ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی برای سرعت بخشیدن به شستشوی ظروف بهترین گزینه ممکن می باشد. علاوه بر صرفه جویی در زمان، با استفاده از ماشین ظرفشویی بیشتر استراحت خواهید کرد. برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی باید از بهترین نمک ماشین ظرفشویی، قرص ماشین ظرفشویی و دیگر شوینده ها استفاده کنید.

با توجه به تنوع محصولات، انتخاب بهترین نمک ماشین ظرفشویی کمی دشوار شده است. برای این منظور باید به فاکتورهایی نظیر قیمت، برند و شکل نمک ماشین ظرفشویی دقت کنید. باید برای انتخاب بهترین نمک ماشین ظرفشویی، شناخت کافی از آنها داشته باشید و بدانید که هر کدام از آنها چه کیفیتی دارند.

آیا شما می دانید ویژگی بهترین نمک ماشین ظرفشویی چیست؟ در این مقاله قصد داریم نکاتی را با شما به اشتراک بگذاریم که با مطالعه آن می توانید بهترین ویژگی های بهترین نمک ماشین ظرفشویی را بشناسید. به شما پیشنهاد می کنیم برای این منظور، با ما در ادامه این مقاله از وب سایت ظرف پلاس با ما همراه باشید.

بررسی ویژگی های بهترین نمک ماشین ظرفشویی

بررسی ویژگی های بهترین نمک ماشین ظرفشویی  

نمک ظرفشویی چیست؟

اگر نمک‌ها و مواد معدنی محلول در آب از یک حد مشخص زیادتر باشد، یعنی آب سختی دارد. این نمک‌ها عبارتند از : کلسیم، منیزیم و … بنابراین هر چه میزان این مواد در آب بیشتر باشد سختی آب نیز به همان اندازه بیشتر است. ظرفشویی دارای فیلتر سختی گیر آب یعنی رزین میباشد. رزین موجود پس از جذب سختی آب به حالت اشباع رسیده و عملکرد خود را از دست میدهد و نیاز به جدا سازی سختی جذب شده روی آن میباشد.

بدین منظور نیاز به ماده‌ای دارد تا با این مواد ترکیب شده و رزین را احیا نماید. نمک وظیفه احیا سازی فیلتر سختی گیر آب (رزین) را دارد. در آخر توجه داشته باشید که نمک ظرفشویی در دسته شوینده‌های مورد نیاز ظرفشویی قرار می‌گیرد.

تفاوت نمک ظرفشویی و نمک خوراکی را بدانید!

زمانیکه صحبت از انواع نمک ظرفشویی میشود، منظور به هیچ عنوان نمک خوراکی نیست. ترکیبات نمک ماشین ظرفشویی با نمک خوراکی که استفاده می کنیم از لحاظ ساختار شیمیایی، ظاهری و فیزیکی تفاوت‌های بسیاری با یک دیگر دارند.

نمک ظرفشویی دانه‌های درشتی دارد و به گونه ای ساخته می شود که آرام آرام در آب حل شده تا از مسدود کردن واحد نرم کننده ظرفشویی جلوگیری کند. ترکیبات نمک ماشین ظرفشویی از لحاظ ساختار شیمیایی، 100 درصد از سدیم کلرید ساخته شده است. دانه‌های نمک خوراکی بسیار ریز هستند و در آب به سرعت گلوله شده و در صورت استفاده از آن در ظرفشویی به سرعت دستگاه را از کار می‌اندازد.

نمک خوراکی دارای ناخالصی‌هایی مانند منزیم نیز هست. در بعضی موارد علت صدای ماشین ظرفشویی بخاطر استفاده کردن از نمک ظرفشویی بی کیفیت می باشد که سبب ایجاد صدمه به دستگاه نیز میگردد.

اهمیت استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

وجود املاح مختلف در آب سبب مشکلات مختلفی مثل سختی آب می‌شود که شستشوی ظروف در ظرفشویی را دچار مشکل میکند و در صورتیکه ماشین ظرفشویی شما نمک نداشته باشد روی ظروف لکه‌های سفید ایجاد می‌شود و شستشو به درستی انجام نخواهد شد. به همین دلیل باید در کنار استفاده از مواد شوینده، از بهترین نمک ظرفشویی استفاده کنید تا به کمک نمک، ظروف به خوبی در ظرفشویی تمیز و براق شوند.

کدام نمک، بهترین نمک ماشین ظرفشویی است؟

از آنجایی که امروزه انواع و اقسام برندهای مختلف شروع به تولید شوینده‌های مورد نیاز برای ظرفشویی‌ها کرده‌اند، انتخاب بهترین نمک ماشین ظرفشویی کمی سخت می‌شود. اینکه بهتر است از کدام برند و نوع نمک ظرفشویی برای دستگاه خود استفاده کنید، بسته به میزان سختی آب منطقه شهرداری شما یا به عبارت ساده‌تر به میزان املاح موجود در آب و تجربه شما در طی استفاده از برندهای مختلف دارد.

هرچند که ظرفشویی‌ها داری تنظیم درجه سختی آب هستند و باتوجه به تنظیم این درجه می‌توانید از نمک ظرفشویی استفاده کنید، اما بهتر است با در نظر گرفتن میزان این سختی، انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید تا به بهبود کیفیت عملکرد ظرفشویی خود نیز کمک کنید.

بهترین نمک ظرفشویی، نمکی است که سختی آب را به خوبی بگیرد و از ایجاد لکه‌های سفید روی ظروفتان جلوگیری کند و در کنار استفاده از شوینده‌ها با استفاده از این نمک ظرفشویی، بهترین نتیجه شستشو ظروف در ظرفشویی را مشاهده کنید.

اگر از یک برند تا به حال استفاده کرده‌اید و از کیفیت شستشو راضی بودید، بهتر است که برای همیشه از آن استفاده نمایید. چرا که عوض کردن مداوم نمک، انتخاب نهایی را برای بهترین نمک ماشین ظرفشویی پیچیده می کند.

بررسی ویژگی های بهترین نمک ماشین ظرفشویی

تشخیص نمک ظرفشویی اصل از تقلبی

برای اینکه بتوانید بهترین نمک را خریداری کنید و قربانی خرید نمک‌های تقلبی نشوید، بهتر است چند نکته‌ای را که در ادامه بیان می‌کنیم در هنگام خرید نمک ظرفشویی در نظر بگیرید. البته ناگفته نماند نکاتی که بیان می‌شود کمک کننده شما در تشخیص اصل بودن نمک است و امکان دارد هیچ نکته 100درصدی برای تشخیص وجود نداشته باشد.
استفاده از نمک تقلبی می‌تواند خسارت‌های زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. لذا تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی کاری بسیار مهمی است.

نمک ظرفشویی خریداری شده خود را با سایت‌های خارجی مقایسه کنید

یکی از راه‌های تشخیص قرص ماشین ظرفشویی یا نمک ظرفشویی اصل این است که نمک ظرفشویی خریداری شده خود را به انگلیسی در یک سایت معتبر خارجی جستجو کنید. کافیست نام و مشخصات نمک در آن سایت موجود باشد.

به شکل و رنگ نمک ظرفشویی دقت کنید

یکی از بهترین نمک‌های ظرفشویی، نمکی است که به صورت دانه‌های برفی سفید رنگ است. بهترین نمک‌های ماشین ظرفشویی و نمک اصل را از روی رنگ و شکل آن تشخیص دهید.

ظاهر جعبه نمک ظرفشویی را بررسی کنید

یکی از مشخصه‌های اصل بودن نمک ماشین ظرفشویی کیفیت، رنگ و ابعاد جعبه آن است. کشور تولید کننده، تاریخ انقضا و نقطه چین بازشونده نمک ظرفشویی را نیز بررسی کنید تا بتوانید راحت‌تر اصل و تقلبی بودن نمک ماشین ظرفشویی را تشخیص دهید.

وزن جعبه نمک ظرفشویی را چک کنید

معمولا هر برند تولید کننده نمک ماشین ظرفشویی، محصولات خود را در وزن خاصی ارائه می‌کند و میزان آن را تغییر نمی‌دهد. این در حالی است که برخی از تولیدکنندگان متقلب جهت فروش بیشتر، محصولات غیر اصل خود را در انواع وزن‌ها ارائه می‌دهند. لذا مقایسه وزنِ رایج نمک ماشین ظرفشویی از بهترین روش‌های تشخیص محصول اصلی است.

بررسی ویژگی های بهترین نمک ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی چه زمانی به نمک ظرفشویی نیاز دارد؟

زمانی که نمک ظرفشویی تمام شده باشد چراغ نمایشگر نمک روشن می‌شود. تا زمانی که نمک تمام نشده باشد چراغ خاموش است، بعد از تمام شدن نمک ظرفشویی چراغ نشانگر روشن می‌شود که باید در این صورت نمک پر شود. در بعضی از ماشین ظرفشویی‌ها مثل ظرفشویی ال جی، معمولا بعد از پر کردن مخزن نمک یا همان شارژ نمک، پس از 3 بار استفاده از دستگاه، چراغ نشانگر نمک خاموش می‌شود.

نشانگر و یا همان چراغ نمک ظرفشویی در ظرفشویی‌ها با یک نماد مشخص است که با مراجعه به دفترچه راهنما محصول خود می‌توانید با این علامت آشنا شوید.

سوالات متداول

چرا باید از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟

در صورتیکه ماشین ظرفشویی شما نمک نداشته باشد روی ظروف لکه‌های سفید ایجاد می‌شود و شستشو به درستی انجام نخواهد شد.

بهترین نمک ماشین ظرفشویی چه ویژگی دارد؟

باید بدانید که بهترین نمک ظرفشویی، نمکی است که سختی آب را به خوبی بگیرد و از ایجاد لکه‌های سفید روی ظروفتان جلوگیری کند

بهترین نمک ماشین ظرفشویی چه شکلی دارد؟

یکی از بهترین نمک‌های ظرفشویی، نمکی است که به صورت دانه‌های برفی سفید رنگ است.

جمع بندی:

ماشین ظرفشویی‌ها در برندهای مختلف امکان دارد که میزان مختلفی نمک درون مخزن نمک آن جای بگیرد. به همین دلیل دستور ثابتی را نمی‌شود برای همه‌ی ماشین ظرفشویی‌ها تجویز کرد. بهتر است همیشه به دستورالعمل‌های راهنمای ارائه شده توسط سازنده دستگاه خود را دنبال کنید.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس در سال 1402

ماشین لباسشویی جی پلاس یکی از بهترین لباسشویی های موجود در ایران می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *