خشک شدن بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی با چند راهکار

به نظر شما برای ماشین ظرفشویی تمیز کردن و شستشوی ظروف سخت است یا خشک کردن آن ها؟ پاسخ این سوال، خشک کردن ظروف است. در واقع خشک کردن ظروف از شستشوی آن ها به مراتب مهم تر و سخت تر است. برای خشک شدن بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی راهکارهایی وجود دارد که پیشنهاد می کنیم از آن ها استفاده نمایید.

دلیل سخت تر بودن خشک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی این است که ظروف و شیشه ها نقاطی دارند که آب در آن باقی می ماند. در بسیاری از ماشین های ظرفشویی، پس از پایان شستشو آب روی ظروف می ماند و قطره قطره می چکد. در ادامه قصد داریم راهکار های کاملاً موثر برای خشک شدن بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی با شما به اشتراک بگذاریم. پس در صورتی که در منزل از این دستگاه استفاده می کنید، توصیه می کنیم حتما در ادامه این مقاله با ظرف پلاس همراه باشید.

خشک شدن بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی با چند راهکار

خشک شدن بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی با چند راهکار

 

دلایل اصلی که ظروف در ماشین ظرفشویی شما خشک نیست

برخی از ماشین‌های ظرفشویی در خشک کردن بسیار بهتر از دیگر ظرفشویی‌ها هستند.

بهترین ماشین‌ها می‌توانند حتی پلاستیک را خشک کنند. در آزمایش‌های ما بر روی بیش از ۱۰۰ مدل، تعداد کمی از آنها در خشک کردن بهتر از تمیز کردن عمل کردن.

حالا مهم نیست ما چند راهکار می‌گوییم تا ماشین ظرفشویی در خشک کردن بهتر عمل کند یعنی شما به آن کمک کنید.

همچنین توصیه می کنیم برای انتخاب کردن یک قرص ماشین ظرفشویی مناسب برای ظروف خود، به مقاله ای که در این زمینه برای شما قرار داده ایم، مراجعه نمایید.

5 راه برای تقویت خشک شدن ظروف

در اینجا کارشناسان ماشین ظرفشویی ما توصیه می‌کنند.

فاصله بین ظروف را رعایت کنید. آنها نباید به هم بچسبند و ماشین ظرفشویی را بیش از حد بارگیری نکنند. برای اینکه که گردش آب و هوا بهتر باشد، که باعث خشک شدن می‌شود.

از مایع جلادهنده استفاده کنید. این مایع پیوند بین مولکول‌های آب و ظروف را از بین می‌برد، باعث می‌شود آب از ظروف شما به راحتی جدا شود.

از ویژگی گرما استفاده کنید. گرما بیشتر، برای عمل خشک شدن بهتر است. بسته به ماشین ظرفشویی شما ممکن است گزینه‌ای برای افزودن گرما در طول شستشو، یا خشک شدن داشته باشد.

خشک شدن بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی با چند راهکار

خشک شدن بهتر ظروف

حتما به محض اینکه چرخه به پایان می‌رسد، درب ظرفشویی را باز کنید. این امر باعث می‌شود هوا مرطوب خارج شود و به ظروف نچسبد.

همیشه ابتدا سبد پایین را خالی کنید. برای جلوگیری از ریختن آب روی ظروف طبقه پایین ابتدا سبد پایین را خارج کنید چون ظروف طبقه بالا سطوح مقعر مانند ته کاسه و لیوان که در پایان شستشو آب در آنها قرار دارند با بیرون کشین سبد بالا روی ظروف پایین می‌ریزند.

خشک نکردن ظروف در ماشین ظرفشویی میتواند دلایلی ماند خرابی های قطعات فنی نیز داشته باشد.

سوالات متداول

کدام سبد ظرفشویی را باید ابتدا خالی کرد؟

برای جلوگیری از ریختن آب روی ظروف طبقه پایین ابتدا سبد پایین را خارج کنید.

مایع جلادهنده چه تاثیری روی خشک شدن ظروف دارد؟

این مایع پیوند بین مولکول‌های آب و ظروف را از بین می‌برد، باعث می‌شود آب از ظروف شما به راحتی جدا شود.

جمع بندی:

در این مقاله، راهکارهایی به شما معرفی کردیم تا با استفاده از آن ها بتوانید خشک شدن بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی را تجربه نمایید.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس در سال 1402

ماشین لباسشویی جی پلاس یکی از بهترین لباسشویی های موجود در ایران می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *