چند نکته طلایی برای تمیز کردن و نگهداری از اتو بخار

در این مقاله از وب سایت ظرف پلاس قصد داریم شما را با چند نکته طلایی برای تمیز کردن و نگهداری از اتو بخار آشنا کنیم. برای افزایش طول عمر اتو بخار مهم است که روش درست تمیز کردن و نگهداری از اتو بخار را بدانید. حتی در صورت انتخاب بهترین مدل اتو بخار در بازار اگر طرز نگهداری و مراقبت از دستگاه را ندانید و به آن اهمیت ندهید طول عمر دستگاه کاهش می یابد.

اگر مراقبت از اتو بخار را جدی بگیرید می توانید عمر دستگاه خود را برای سال های زیادی تضمین کنید. پس پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله را از دست ندهید و نکات گفته شده را به دقت مطالعه کنید و با استفاده از این نکته ها طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید. همانطور که می دانید اتو بخار، مراحل اتوکشی را به وسیله گرم کردن آب و تولید بخار انجام می دهد به همین دلیل کیفیت آب مورد استفاده به اهمیت زیادی دارد.

آب شیر یا آب مصرفی روزانه سرشار از املاح است. وقتی این آب جوشانده شود و به دمای بالا برسد، آب تبخیر شده و املاح موجود در آن باقی می‌ماند.

بخار تولید شده در اتو بخار نیز از گرم کردن آب موجود در آن حاصل می‌شود. با تبخیر آب برای فراهم شدن بخار آب مورد نیاز برای اتوکشی، املاح آب در مخزن و مجاری خروجی بخار، اتو شما باقی می‌ماند. این امر سبب کاهش عمر مفید دستگاه شما خواهد شد. این عامل یکی از مهم‌ترین عوامل در کاهش عمر مفید دستگاه است؛ اما تنها عامل آن نیست. سهل انگاری در نگهداری از دستگاه می‌تواند سبب کاهش عمر آن شود.

چند نکته طلایی برای تمیز کردن و نگهداری از اتو بخار

چند نکته طلایی برای تمیز کردن و نگهداری از اتو بخار

عده‌ای تصور می‌کنند که برای نگهداری از اتو بخار تنها باید به رسوب بستن آن توجه کرد. از همین رو با استفاده از آب تصفیه و کارهای دیگر سعی در جلوگیری از این مشکل دارند.

البته که این کار بسیار مفید است، اما ایرادات اتو بخار تنها به دلیل رسوب در آن نیست. ایرادات این دستگاه دلایل متعددی دارد. همگی این ایرادات به نحوه استفاده از آن وابسته‌اند.

مراقبت از سیم دستگاه

بسیاری از ایرادتی که اتو بخار درنهایت با آن‌ها مواجه خواهد شد، ناشی از سیم آن است. اگر سیم دستگاه به‌درستی کار نکند، اتو بخار اتومات نمی‌کند یا روشن نمی‌شود.

از همین رو سیم دستگاه یکی از بخش‌هایی از اتوبخار است که باید در هنگام استفاده به آن توجه داشت. برای جمع کردن سیم دستگاه اجازه دهید اتو بخار کاملاً خنک شود، سپس سیم را جمع نمایید.

پرکردن به‌اندازه مخزن

عده‌ای برای کاهش دفعات پرکردن مخزن دستگاه، آن را بیش از حد پر می‌کنند. اما این کار اشتباه است. مخزن را به اندازه پرکنید. برای این کار می‌توانید از لیوان مخصوص اتو یا علامت MAX که بر روی مخزن اتواع اتو طراحی شده است کمک بگیرید.

مراقبت از کف اتو

کفی اتو یکی از بخش‌های بسیار مهم آن است. سازندگان اتو برای بهبود عملکرد این دستگاه روی جنس کفی بسیار مانور می‌دهند.

یکی از راه‌های نگهداری از اتو،مراقبت از کفی آن است. برای این کار فقط باید از برخورد آن با سگک یا سنگ‌دوزی‌های لباس که سبب خط افتادن روی آن می‌شود، جلوگیری کرد.

دقت در مدت زمان استفاده از اتو

در هنگام استفاده از اتو، آن را بیهوده به برق متصل نگه ندارید. این امر سبب می‌شود تا ترموستات یا المنت دستگاه شما خیلی زود بسوزد.

چند نکته طلایی برای تمیز کردن و نگهداری از اتو بخار

جلوی وارد شدن ضربه به اتو بخار را بگیرید.

اگر به اتو بخار ضربه وارد شود، عایق بندی زیر مخزن اتو آسیب می‌بیند. این امر سبب سرازیر شدن آب از کف آن خواهد شد.

آب داخل مخزن اتو بخار را خالی کنید.

آب موجود در مخزن اتو بخار می‌تواند سبب فرسوده شدن واشرهای لاستیکی شود. در ضمن این آب در حین اتوکشی بوی بدی را روی لباس ایجاد خواهد کرد. از همین رو باید آب داخل مخزن اتو را پس از هر بار استفاده خالی کرد.

آموزش تمیز کردن اتو بخار

یکی از روش‌های نگهداری از اتو بخار تمیز کردن آن است. اغلب مشکلات مهمی که در عملکرد دستگاه ایجاد می‌شود ناشی از تجمع رسوبات یا ایرادات مربوط به کفی آن است. برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی در دستگاه، تنها باید آن را به‌موقع تمیز کرد.

اغلب وقتی اتو بخار رسوب ببندد، رسوبات آن در سوراخ‌های خروجی بخار پیداست. این رسوبات به‌راحتی از بین می‌روند. برای از بین بردن آن‌ها می‌توانید از مخلوط آب و سرکه استفاده نمایید.

به این صورت که یک چهارم لیوان دستگاه را از سرکه پر کنید. سپس این سرکه را با آب رقیق کنید. پس از انجام این کار محلول را داخل مخزن دستگاه بریزید.

سپس اتو بخار خود را روی آخرین درجه آن یا عبارت Cotten Lien تنظیم نمایید. اجازه دهید، بخار داخل دستگاه شما تولید شود، سپس در هر مرحله آن را با فشار خارج نمایید. بهتر است برای انجام این کار دستگاه را در حالت عمودی قرار دهید.

پس از بخار شدن کامل مخلوط آب و سرکه مجدداً داخل مخزن را با آب پر کنید. سپس اتو بخار را روشن نمایید. اجازه دهید آب داخل مخزن بخار شود.

سپس کفی آن را با استفاده از یک دستمال مرطوب یا چند لایه تمیز نمایید. اگر طراحی اتو بخار شما به نحوی است که مخزن آن جدا می‌شود؛ مخزن را شستشو دهید. سپس اجازه دهید تا مخزن دستگاه کاملاً خشک شود.

نکته: اگر اتو بخار شما بوی سرکه گرفته است؛ باید عمل پر و خالی کردن آن را چند بار تکرار کنید.

چند نکته طلایی برای تمیز کردن و نگهداری از اتو بخار

آموزش تمیز کردن اتو بخار

برای تمیز کردن اتو بخار تنها تمیز کردن مخزن آن کافی نیست. کفی اتو بخار نیز یکی از قسمت‌های مهمی آن است که حتماً باید در نگهداری از اتو بخار به آن توجه شود.

گاهی اوقات وقتی به کفی دستگاه نگاه می‌کنید، رسوباتی را اطراف سوراخ‌های آن مشاهده می‌کنید. برای از بین بردن این رسوبات می‌توانید با استفاده از یک قطره چکان، جوهر نمک داخل سوراخ‌های آن بریزید.

همچنین می‌توانید رسوبات موجود روی کفی دستگاه را با استفاده از خمیر دندان نیز از بین ببرید. بطورکلی اگر کفی اتو بخار شما کثیف است و در هنگام استفاده از آن آثار کثیفی بر روی لباس‌ها می‌ماند، باید کفی را تمیز کنید.

برای اتوهایی با کفی از جنس فولاد ضد زنگ می‌توان از دستمال مرطوب آغشته به صابون استفاده کرد. اگر کفی اتو شما از جنس سرامیک و … است؛ می‌توانید آن را به‌راحتی و با یک دستمال مرطوب پاک می‌شود. اما برای این کار حتماً اتو باید روشن باشد.

نتیجه گیری:

در این مقاله از مجله خبری ظرف پلاس ، یاد گرفتیم که نگهداری از اتو بخار در عمر و ماندگاری آن بسیار مهم و مؤثر است. اگر زیاد از اتو استفاده می‌کنید. بهتر است به‌خوبی از آن استفاده کنید تا خراب نشود.

تمیز کردن اتو بخار و جلوگیری از رسوب بستن آن، یکی از راه‌های مهم برای نگهداری از دستگاه است. اغلب افراذ به دنبال راهی برای خرید بهترین اتو بخار هستند. اما تمام اتو بخار ها با استفاده صحیح می‌توانند به اتو بخار تبدیل شوند.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی دوو

بهترین ماشین لباسشویی دوو در سال 1402

در این پست قصد داریم لیست بهترین ماشین لباسشویی دوو موجود در بازار را با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *