آیا استفاده روزانه از ماشین ظرفشویی ضرر دارد؟

آیا استفاده روزانه از ماشین ظرفشویی ضرر دارد؟ این اولین سوالی است که برای خریداران ماشین ظرفشویی به وجود می آید. شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی باعث می شود علاوه بر صرفه جویی در زمان، در مصرف انرژی نیز به شدت صرفه جویی شود. اما آیا می توان ماشین ظرفشویی را به صورت مکرر روشن کرد؟

قطعا ماشین ظرفشویی زندگی خیلی ها را تغییر داده و بسیاری از خانم ها از کمردرد های ناشی از ظرف شستن به مدت طولانی راحت شده اند. در این مقاله قصد داریم به بررسی پرسش مطرح شده بپردازیم.

درصورتی که شما نیز از مصرف کننده های ماشین ظرفشویی هستید، برای افزایش طول عمر این دستگاه باید نکات مختلفی را رعایت نمایید. میزان استفاده از این دستگاه تاثیر زیادی در طول عمر آن دارد. اگر این سوال هم برای شما به وجود آمده است، با ما در ادامه این مقاله از ظرف پلاس همراه باشید.

 

آیا استفاده روزانه از ماشین ظرفشویی ضرر دارد؟

درواقع ماشین ظرفشویی طوری طراحی شده است که کارایی بیشتری نسبت به شستن ظروف با دست داشته باشد، «برخلاف تصور رایج».

کسکاد دریافته است که افراد به طور متوسط ​​هر دو دقیقه یکبار از چهار گالن آب برای شستن ظروف درون سینک استفاده می‌کنند، در حالیکه ماشین ظرفشویی‌های دارای تاییدیه ستاره انرژی کمتر از چهار گالن آب در هر چرخه مصرف می‌کنند. این یعنی با روشن کردن شبانه ماشین ظرفشویی به جای شستن ظروف با دست، می‌توانید تا ۱۰۰ گالن آب در هفته صرفه جویی کنید.

اگر در ابتدا این آمار باعث شک و تردیدتان می‌شود، یک لحظه به شستن ظروف با دست فکر کنید. هر چند وقت یکبار آب را برای کل فرآیند جاری نگه داشته‌اید، حتی اگر تمام مدت از آن استفاده نکرده باشید؟ هنگامی که شروع به بررسی جایگزینی برای ماشین ظرفشویی می‌کنید، مطالعه کسکاد منطقی‌تر هم به نظر می‌رسد (و اگر جایی برای یک ماشین ظرفشویی دارید می‌تواند بهانه‌ای عالی برای سرمایه گذاری روی ماشین ظرفشویی برای آپارتمان است).

این سوال همچنان باقی است: آیا چیزی به نام بیش از حد وجود دارد، حتی اگر برای محیط زیست بهتر باشد؟

آیا استفاده مکرر از ماشین ظرفشویی برای خود ماشین بد است؟

تعداد چرخه‌های استفاده از ماشین ظرفشویی در هفته در یک خانوار متوسط ​​تقریبا پنج بار است. آیا می‌خواهید دستگاهتان بیشتر دوام بیاورد؟ اگر می‌توانید این عدد را کاهش دهید.

در متوسط خانه‌ها ​​ماشین ظرفشویی پنج بار در هفته روشن می‌شود. بر اساس این میانگین، کسانی که کمتر از ۵ بار در هفته از دستگاهشان استفاده می‌کنند، نسبت به کسانی که ۶ بار یا بیشتر آن را روشن می‌کنند، احتمالا تعمیرات کمتری داشته و ماشین ظرفشویی شان را کمتر تعویض می‌کنند.

یک ماشین ظرفشویی معمولی حدود ۱۰ سال عمر مفید دارد. اما اگر بیش از ۵ بار در هفته با آن کار کنید، ممکن است لازم باشد طی ۷ سال یا این حدود آن را عوض کنید. اگر بتوانید چرخه مصرفتان را به کمتر از پنج بار در هفته کاهش دهید (و به بهترین شکل ماشین ظرفشویی تان را تمیز کنید و از آن مراقبت کنید)، ماشین ظرفشوییتان می‌تواند ۱۲ سال یا بیشتر دوام بیاورد.

بنابراین نکته اصلی اینجاست: وقتی هر روز ماشین ظرفشویی را روشن کنید، ممکن است استفاده هر روزه بهترین چیز برای طول عمر ماشین ظرفشویی نباشد. این احتمالا بیشتر باعث صرفه جویی در مصرف آب در مقایسه با شستن روزانه ظروف به روش سنتی شود. این به شما بستگی دارد که کدام نگرانی برایتان اولویت دارد.

شستشوی ظروف با بازدهی بیشتر

اگر همچنان به دنبال ساده کردن استفاده از ماشین ظرفشویی و به حداقل رساندن تعداد دفعات استفاده از ماشین ظرفشویی هستید، راه هایی برای کارآمدتر کردنش وجود دارد.

توصیه می کنیم مقاله معرفی انواع قرص ماشین ظرفشویی موجود در بازار را مطالعه نمایید.

۱. از مواد شوینده خوب استفاده کنید.

در نظر بگیرید از چه نوع شوینده‌ای استفاده می‌کنید. اگر ماشین ظرفشویی را فقط برای اینکه غذای چسبیده روی بشقاب‌ها و کاسه‌ها را حذف کند، روشن می‌کنید، فقط زندگی‌تان را سخت‌تر می‌کنید (و در نهایت، نسبت به حالت عادی آب بیشتری برای شستشو مصرف می‌کنید). براشیر می‌گوید: «ماشین‌های ظرفشویی، هنگامی که با مواد شوینده برتری مانند کسکاد همراه می‌شوند، به شما این امکان را می‌دهند که از مرحله خیساندن پیش از شستشو صرف‌نظر کنید و حتی در هر بارگیری ماشین ظرفشویی بیشتر در آب صرفه‌جویی کنید.

۲. ماشین ظرفشویی را بیش از حد بارگیری نکنید.

هرچند ممکن است وسوسه انگیز باشد که هر گوشه و کنار ماشین ظرفشویی را بارگیری کنید تا از انجام بیش از یک بار شستشو اجتناب کنید، اما شیمک می‌گوید این کار در درازمدت ایده خوبی نیست. شیمک بیان می‌کند که: «فضای کافی در بین ظروف برای اطمینان از تمیز بودن هر ظرف و جلوگیری از فشار غیرضروری به ماشین ظرفشویی ضروری است. اگر مطمئن نیستید که چطور ماشین را به درستی بارگیری کنید، به کتابچه راهنمای مالک مراجعه کنید تا به بیشینه شدن قدرت تمیز کردن در هر چرخه کمک کنید.

بله، باور کنید یا خیر، روش صحیحی برای بارگیری هر ماشین ظرفشویی وجود دارد. و واقعا، کدام یک از ما بر سر روش «درست» بارگیری کردن ماشین ظرفشویی حداقل یک یا دو بار سرو کله نزده است؟ پس، چه کسی می‌داند؟ شاید دستورالعمل‌های راهنما حتی رایج‌ترین بحث خانواده‌تان را حل کند.

جمع بندی:

در این مقاله به بررسی یک سوال مهم در رابطه با استفاده روزانه از ماشین ظرفشویی پرداختیم.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی دوو

بهترین ماشین لباسشویی دوو در سال 1402

در این پست قصد داریم لیست بهترین ماشین لباسشویی دوو موجود در بازار را با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *