مزایای استفاده از عایق دور ماشین ظرفشویی چیست؟

آیا استفاده از عایق دور ماشین ظرفشویی کارآمد است؟ لازم به ذکر است که استفاده از عایق دور ماشین ظرفشویی مزایای بسیاری دارد. این عایق کاربرد های مختلفی دارد و با وجود اینکه استفاده از آن ضروری نیست اما تاثیر مثبتی دارد. از اصلی ترین کاربردهای این عایق، می توان به کم کردن صدای ماشین ظرفشویی اشاره کرد.

پس توصیه می کنیم در زمان نصب ماشین ظرفشویی، عایق آن را دو نیندازید. ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین وسایل خانه محسوب می شود و کمک می کند زمان زیادی را صرفه جویی کنیم. اما همین ماشین ظرفشویی ممکن است در زمان آبگیری یا تخلیه و یا حتی در زمان اجرای یک برنامه شستشو، سر و صدای زیادی داشته باشد که ما را کلافه می کند. راهکاری که می تواند در این شرایط به کمک ما بیاید، استفاده از عایق دور ماشین ظرفشویی می باشد.

البته این عایق مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. پس در صورتی که شما نیز از ماشین ظرفشویی در منزل خود استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله معرفی انواع قرص ماشین ظرفشویی را نیز مطالعه نمایید.

مزایای استفاده از عایق دور ماشین ظرفشویی چیست؟

 مزایای استفاده از عایق دور ماشین ظرفشویی چیست؟

کاهش صدا

ماشین‌های ظرفشویی سر‌و‌صدای زیادی ایجاد می‌کنند. آب‌پاشی طی عملیات شستشو، صدای تخلیه آب و بالا و پایین شدن اجزای ماشین ظرفشویی همگی صداهایی ایجاد می‌کنند که از داخل هر ظرفشویی متوسط به گوش می‌رسد. برای همین است که عایق نقشی مهم پیدا می‌کند. عایق صداهایی را خفه می‌کند که طی شستشو از ماشین ظرفشویی‌تان می‌آید. همچنین فناوری عایق صدا در سال‌های اخیر چنان پیشرفتی داشته است که باعث شده است دیگر صدایی از ظرفشویی شنیده نشود. در تکامل ماشین‌های ظرفشویی، اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که بهترین دستگاه‌ها، در آشپزخانه‌ای عادی با صداهای پس‌زمینه، هیچ صدایی ایجاد نمی‌کنند.

کاهش لرزش

وجود موتورها و دیگر بخش‌های فانتزی لرزش ماشین ظرفشویی را کاهش می‌دهد، ولی عایق نیز نقشش را در ثابت نگه داشتن دستگاه بلد است. بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی داخل کابینت‌های چوبی نصب می‌شوند و عایق بین این دو از میزان لرزش می‌کاهد و از لق زدن دستگاه جلوگیری می‌کند. همچنین عایق نصب شده درون در ظرفشویی‌ها از لق زدن جلوی دستگاه جلوگیری می‌کند.

محافظ گرما، بخار و آب

اگر تا به حال هنگام کار کردن ظرفشویی به جلویش دست زده باشید می‌دانید که این دستگاه‌ها چقدر داغ می‌شوند. در این دستگاه‌ها برای تکمیل شستشو از آب داغ بیشتری استفاده می‌شود که دمای کل دستگاه را بالا می‌برد. گرما، در کنار آب و بخاری که از ظرفشویی نشت می‌کند سبب کج شدن جداره‌های کابینت و آسیب رسیدن به کف آن می‌شود که غالباً هزینه‌ی تعمیرش نیز سنگین است. بار دیگر باید گفت استفاده از عایق برای جلوگیری از این مشکل نیز مفید است. عایق لایه‌ای محافظ دور ظرفشویی است و اجازه نمی‌دهد دستگاه به سطوح دیگر آسیب بزند.

مزایای استفاده از عایق دور ماشین ظرفشویی چیست؟

انواع عایق

معمولاً عایق ماشین ظرفشویی از موادی نظیر فایبرگلاس، نمد و فوم ساخته می‌شود. غالباً به شکل روکش است تا بتوان آن را به دور دستگاه پیچاند. ولی اخیراً، تولید‌کنندگان از مواد عایق جدیدی در طراحی‌هایشان استفاده کرده‌اند که محدودیت‌های نمونه‌ عایق‌های قدیمی را ندارند. این مواد عایق جدید، عایق بهتری در برابر صدا، لرزش و گرما فراهم می‌آورند.

سوالات متداول

عایق ماشین ظرفشویی چه صداهایی را از بین می برد؟

عایق صداهایی را خفه می‌کند که طی شستشو از ماشین ظرفشویی‌تان می‌آید.

چگونه لرزش ماشین ظرفشویی را از بین ببریم؟

بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی داخل کابینت‌های چوبی نصب می‌شوند و عایق بین این دو از میزان لرزش می‌کاهد و از لق زدن دستگاه جلوگیری می‌کند.

جنس عایق ماشین ظرفشویی از چه چیزی است؟

عایق ماشین ظرفشویی از موادی نظیر فایبرگلاس، نمد و فوم ساخته می‌شود.

جمع بندی:

در این مطلب از ظرف پلاس، با مزایای استفاده از عایق دور ماشین ظرفشویی آشنا شدید. همچنین انواع عایق های موجود را به شما معرفی کردیم.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس در سال 1402

ماشین لباسشویی جی پلاس یکی از بهترین لباسشویی های موجود در ایران می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *