بررسی نحوه کار ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یک وسیله بسیار کاربردی در منزل به شمار می رود اما آیا از نحوه کار ماشین ظرفشویی اطلاع دارید؟ عملکرد ماشین ظرفشویی در زمان شستشوی ظروف بسیار ساده است.

به عبارت دیگر، ماشین ظرفشویی آب گرم و قرص ماشین ظرفشویی یا سایر مواد شوینده را به ظروف اسپری می کند، سپس آب کثیف را تخلیه و ظروف را خشک می کند.

در این مقاله قصد داریم نحوه کار ماشین ظرفشویی را بررسی کنیم. در صورت اینکه شما نیز قصد داریم با روش کار ماشین ظرفشویی آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم تا انتها این مقاله را مطالعه نمایید.

بررسی نحوه کار ماشین ظرفشویی 

بررسی نحوه کار ماشین ظرفشویی

تمامی این‌ها توسط سیستم کنترل انجام می‌شوند که ممکن است خیلی ساده و یا پیچیده باشند. سیستم کنترل به دستگاه می‌گوید چه زمانی اسپری کند، چه زمانی مواد شوینده را از دیسپنسر رها کند، چه زمانی آب را از داخل ماشین ظرفشویی جمع کرده و آنرا از طریق سیستم دوباره پمپ کند، چه زمانی شستشو را انجام دهد و آب شسته شده را تخلیه کند، و چه زمانی المنت‌های حرارتی را روشن کند.

آب گرم به داخل ماشین ظرفشویی از طریق لوله‌هایی که به شیر آب وصل هستند وارد می‌شود، که غالباً زیر سینک ظرفشویی تعبیه شده است. برای قطع کردن آب ظرفشویی، این شیر را می‌بندید. سر دیگر این شیلنگ به ورودی شیر آب ماشین ظرفشویی وصل شده است. شیر ورودی به صورت الکتریکی به سیستم کنترل متصل است، که آب مورد نیاز بازوهای اسپری چرخان را با باز و بسته کردن شیر تأمین می‌کند. این بازوهای اسپری که معمولاً در بالا و پایین مخزن قرار دارند، شبیه سیستم‌های آب‌پاشی فشار بالا هستند که با اسپری کردن آب ظرف‌ها را می شویند.

آب کثیف ته مخزن داخلی جمع و توسط یک فیلتر برداشته شده و دوباره در طی هر چرخه‌ی شستشو به سیستم برگردانده می‌شود. وقتی همه چرخه‌های تمیز کردن و شستشو تمام شد، پمپ آب کثیف را از طریق لوله‌های تخلیه به خارج از ماشین انتقال می‌دهد. در نهایت یک المنت حرارتی الکتریکی شروع به خشک کردن ظروف می‌نماید.

مشکلاتی که برای یک شستشوی صحیح رخ می‌دهد معمولاً از آبی که به اندازه‌ی کافی داغ (۶۰ درجه سانتی‌گراد) نباشد و یا اگر آب خیلی سخت است، می‌باشد. آب مصرفی شما چه اندازه می‌باشد؟ از این رو هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی، از مقدار مناسبی از مواد شوینده بر اساس نوع آب باید استفاده شود. یک قاشق چای‌خوری برای هر درجه از سختی آب.

بررسی نحوه کار ماشین ظرفشویی

نکاتی در مورد استفاده از ماشین‌های ظرفشویی

اولاً توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از استفاده از هر لوازم خانگی، دفترچه‌ی راهنمای موبوطه را مطالعه نمایید. زیرا دستورالعمل‌های ذکر شده مطمئناً شما را نسبت به قابلیت‌های وسیله آگاه خواهد کرد و حتی ممکن است باعث شگفتی‌تان هم شود. با پیشرفت سریعی که امروزه در ماشین‌های ظرفشویی شاهد هستیم، برنامه‌های هوشمند با کارکردهای مخصوص طراحی شده‌اند تا شما بهترین نتیجه را در شستن ظروف کسب کنید.

در استفاده از ماشین ظرفشویی همیشه سعی نمایید تا تکه‌های بزرگ غذا روی ظرفها قبل از گذاشتن آن داخل ظرفشویی برداشته شده باشد. تکه‌های غذا در سیستم فیلتر جمع می‌شود بنابراین هفته‌ای یک بار فیلتر ته مخزن ظرفشویی را برداشته و با آب گرم و یک برس مخصوص شستن بطری‌ها بشوید.

جمع بندی:

در این مطلب، نحوه کار ماشین ظرفشویی را به شما آموزش دادیم. همچنین نکاتی برای استفاده بهتر از ماشین ظرفشویی با شما به اشتراک گذاشتیم.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس در سال 1402

ماشین لباسشویی جی پلاس یکی از بهترین لباسشویی های موجود در ایران می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *