بررسی انواع ویژگی ماشین های ظرفشویی جدید

ماشین های ظرفشویی جدید، ویژگی های جالب و مدرن تری نسبت به مدل های قدیمی دارند که آنها را متمایز می کند. از جمله این قابلیت ها می توان به توان بالا در صرفه جویی انرژی و همچنین قدرت بالای تمیزکنندگی آن ها اشاره کرد. البته قصد داریم که در ادامه با جزئیات بیشتری به بررسی انواع ویژگی ماشین های ظرفشویی جدید بپردازیم.

رقابت برندهای مختلف تولید کننده محصولات خانگی باعث شده است که روز به روز کیفیت دستگاه ها بیشتر شده و همگام با پیشرفت تکنولوژی ماشین های ظرفشویی جدید نیز همواره با بهبود کیفیت روبرو شوند. در صورتی که هنوز هم اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی نکرده اید، شاید مطالعه این ویژگی ها باعث شود شما را ترغیب به استفاده از آن ها کند.

پس پیشنهاد می کنیم برای مطالعه ویژگی های مختلف ماشین های ظرفشویی جدید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

بررسی انواع ویژگی ماشین های ظرفشویی جدید

 بررسی انواع ویژگی های ماشین ظرفشویی جدید 

بهره وری انرژی

با وجود ماشین‌های ظرفشویی با کارآیی بالا و محبوب تر از همیشه، صرفه جویی در مصرف انرژی در لوازم خانگی به تازگی به یک سرگرمی تبدیل شده است. تمام برندهای ماشین‌های ظرفشویی برای عقب نماندن از این روند وارد عرصه شده‌اند.

چندتا از این ویژگی ها را در اینجا می­توانید ببینید:

شستشوی هوشمند دور HE از مارک کِن‌مور مصرف آب و انرژی را به طور اتوماتیک با میزان ظروف در هر بار شستشو و میزان تمیزکنندگی لازم تنظیم می‌کند. مصرف آب و انرژی کمتر برای ظروف به معنی صرفه‌جویی در انرژی برای شماست.

آکواسِنس از شرکت KitchenAid آب باقی‌مانده از آخرین دور آبکشی را استفاده می‌کند. به نظر می‌رسد آب آلوده و احتمالاً بوی بد باقی‌مانده در ماشین منتظر دسته بعدی ظرفها است، اما اینطور نیست. و مطمئناً از آب تمیز برای آخرین بار آبکشی استفاده می‌کند. در نتیجه، برطبق میزان مصرف آب درمقایسه با کارآمدترین مدل آکوا سِنسِ که فاقد سیستم بازیابی است آب بسیار کمتری مصرف خواهید کرد.

پاک کنندگی

ماشین‌های ظرفشویی تقریباً با تمام مشخصه‌های جدید با همدیگر همخوانی خواهند داشت. اما اگر ظرفهایتان را خوب تمیز نکنند، واقعاً اهمیتی ندارد که چه قابلیت‌های دیگری دارند. در اینجا چند نوآوری جدید در پاک کنندگی برای کمک به تمیزی و درخشش ظروف را توضیح می‌دهیم:

TurboZone Reach

از ویژگی‌های شستشوی طبقه بالا در ماشین ظرفشویی‌های کن‌مور است که قدرت ۲۴ جت اسپری را برای تمیزکردن ظرف‌ها بکار می‌برد.

خشک کن هوشمند SmartDry

SmartDry سیستم شستشوی هوشمند از مارک کن مور که زمان خشک‌کن مناسب برای دور شستشوی را انتخاب می‌کند. در سیستم شستشوی هوشمند از یک عامل حرارت دهی بعلاوه‌ی سیستمی از دریچه‌های تهویه و یک فن در قسمت مخزن داخلی برای تضمین خشک شدنِ همه‌ی ظروف استفاده می‌شود. همچنین یک سیکل اختیاری، به نام خشک کن هوشمند اضافه، وجود دارد که کاهش به زمان خشک کردن ظروف می‌افزاید.

بررسی انواع ویژگی های ماشین ظرفشویی جدید

PowerWash

بازوهای اسپری کننده‌ی مستقل چرخان. چند ماشین ظرفشویی این ویژگی را دارند. فناوری PowerWash کن مور برای تمیز کردن فوق العاده‌ی ظروف بکار گرفته می‌شود و در توربوزون آن با جت اسپری­‌های چرخان از شش پاشنده‌ی اسپری تحت فشاربرای تمیز کردن باقیمانده غذاهای گیرکرده و چسبیده به ظروف استفاده می‌شود.

OrbitClean

OrbitClean از مارک فریجیدر مجهز به بازوهای اسپریِ قدیمی و یک اسپری چرخان جدید دیگر برای پوشش‌دهی قسمت وسیع‌تری از مخزن هستند. و سیستم WaterWall سامسونگ شامل ردیفی از اسپری‌های عمودی به جای بازوهای چرخان است، این ویژگی برای رسیدن آب به ظروفی که در انتهای قفسه‌ی بالایی قرار دارند در نظر گرفته شده است.

لازم است توصیه کنیم برای انتخاب یک شوینده مناسب برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی، حتما مقاله معرفی انواع قرص ماشین ظرفشویی را مطالعه نمایید.

فیلتر HE

فیلتر HE شستشوی فوق العاده از مارک کن مور ذرات غذا را گیر انداخته و از ورود مجدد آنها به داخل آب و چسبیدن به ظروف جلوگیری می‌کند. هرچه آب تمیزتر باشد، ظروف تمیزتر خواهند بود.

دور شستشوی بهداشتی باز هم از برند کن مور تقریباً ۱۰۰٪ باکتری‌های موجود روی ظروف را از بین می‌برد.

MicroClean

MicroClean یکی دیگراز ویژگی‌های کن مور یک فیلتر ورودی چرخان با سرعت بالا است که دور شستشو را کوتاهتر می‌کند و میزان مصرف آب و انرژی را بدون نیاز به عملکرد قوی کاهش می‌دهد. مارک شوالتر می‌گوید: «این ویژگی درگیری زیاد مشتری را با ظرفشویی از بین می‌برد زیرا دیگر نیازی به تمیزکردنِ دستیِ فیلتر نیست.»

Zone Booster

Zone Booster از سامسونگ به شما امکان دسترسی به قسمتهای موردنظر با فشار بالاتر و شستشو با آب داغ تر را می‌دهد.

بررسی انواع ویژگی های ماشین ظرفشویی جدید

سفارشی سازی

بعضی از ماشین‌های ظرفشویی ها از بقیه هوشمندترند و بعضی را میتوان برای جای دادن همه‌ی ظروف دوباره تنظیم کرد. هر ساله ویژگیهای سفارشی بیشتری برروی صفحه های کنترل ماشین ظرفشویی ظاهر می‌شوند. در اینجا چند نمونه از آخرین تغییرات آنها ارائه می‌شود:

جت اسپری های بطری. از تمیزکردن بطری های شیر بچه یا بطری های آب ورزشی­تان خسته شده اید؟ این مشکل با اسپریهای شستشوی بطری جنرال الکتریک حل شده است. بطری ها را روی آن قرار دهید و بگذارید کارش را انجام دهد.
گزینه های مربوط به فناوری پیشرفته. حس ششم از برند ویرپول برای هوشمندتر کردن ماشین با وای فای شما همگام می‌شود.

این سیستم بررسی میکند که چه زمان مصرف انرژی در منطقه‌ی شما کم هزینه تر است و برنامه خود را برای شستشو در آن زمان ها تنظیم می‌کند و با این پروسه در هزینه های شما صرفه جویی می‌کند.

قفسه های قابل تنظیم. بسیاری از برندها، ازجمله کن مور و GE، قفسه های خود را بسته به ظرفی که می‌خواهید بشویید، قابل تنظیم ساخته اند. آیا خیلی قابلمه و ماهیتابه‌ی بزرگ دارید؟ قفسه‌ی بالایی را چند اینچ بالاتر ببرید. چنگک ها را به گونه ای تنظیم کنید که همه‌ی آنها جا به جا شوند.

سوالات متداول

وظیفه Zone Booster در ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

به شما امکان دسترسی به قسمتهای موردنظر با فشار بالاتر و شستشو با آب داغ تر را می‌دهد.

وظیفه فیلتر HE ماشین ظرفشویی کن مور چیست؟

فیلتر HE شستشوی فوق العاده از مارک کن مور ذرات غذا را گیر انداخته و از ورود مجدد آنها به داخل آب و چسبیدن به ظروف جلوگیری می‌کند.

سیستم خشک کن هوشمند کن مور چگونه عمل می کند؟

از یک عامل حرارت دهی بعلاوه‌ی سیستمی از دریچه‌های تهویه و یک فن در قسمت مخزن داخلی برای تضمین خشک شدنِ همه‌ی ظروف استفاده می‌شود.

جمع بندی:

در این مقاله از ظرف پلاس، به بررسی انواع ویژگی های مختلف ماشین های ظرفشویی جدید پرداخته شد.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس در سال 1402

ماشین لباسشویی جی پلاس یکی از بهترین لباسشویی های موجود در ایران می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *