مراقبت از ماشین لباسشویی: این وسایل را درون لباسشویی قرار ندهید

مراقبت از ماشین لباسشویی اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا با یک خرابی هم لباس هایتان به مدت زیادی کثیف می ماند و هم هزینه تعمیرات این روزها بسیار زیاد می باشد. حتی تصورش هم بسیار نگران کننده است که ماشین لباسشویی خراب باشد و ما هم تپه ای از لباس های کثیف داشته باشیم. همچنین با مراقبت از ماشین لباسشویی در هزینه های سرسام آور تعمیر آن نیز صرفه جویی خواهیم کرد.

در این مقاله قصد داریم در جهت آموزش مراقبت از ماشین لباسشویی، در این مقاله مواردی را به شما گوشزد کنیم. برخی اوقات قرار دادن برخی وسایل در ماشین لباسشویی باعث خرابی آن می شود. یازده مورد از وسایلی که با قرار دادن آنها در ماشین لباسشویی باعث خرابی آن می شوید را در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد. اگر می خواهید بدانید که این وسایل چه چیزهایی هستند، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

اگر فکر می کنید هر چیزی را می توان در ماشین لباسشویی شست، سخت در اشتباه هستید. مراقبت از ماشین لباسشویی کار دشواری نیست و با رعایت چند نکته ساده می توانید به راحتی عمر آن را افزایش دهید.

مراقبت از ماشین لباسشویی: این وسایل را درون لباسشویی قرار ندهید

مراقبت از ماشین لباسشویی: این وسایل را درون لباسشویی قرار ندهید

سکه

برای همه اتفاق افتاده است. در مغازه‌ی بقالی هستید، پول را نقد پرداخت می‌کنید و بقیه‌ی آن را دریافت کرده و برای جلوگیری از معطل شدن آن را فوراً درون جیب خود قرار می‌دهید و یادتان می‌رود هنگام قرار دادن لباس در لباسشویی آنها را خارج کنید. سکه ها می‌توانند به دستگاه آسیبی جدی وارد کنند و اگر از فیلتر عبور کنند ممکن است به پمپ تخلیه آسیب وارد کنند. راه‌حل آن است که جیب لباس‌ها را خالی کنید. حتی ممکن است در لوله‌ی تخلیه نیز گیر کنند و مانع از خروج آب و حتی شکستن شیشه‌ی درب دستگاه شوند. یا بدتر اینکه ممکن است به دیگ آسیب رسانده و مخزن بیرونی را سوراخ کنند که تعمیر آن هزینه بسیار بالایی دارد.

پتو

شستن پتو با ماشین لباسشویی: خیلی از خانواده های ما دوست دارند که یک لباسشویی بزرگ داشته باشند تا بتوانند با آن پتو ها را بشویند ولی باید بدانید که هیچ ماشین لباسشویی درب از جلویی با هر ظرفیتی حتی ۱۰ کیلویی برای شستن پتو طراحی نشده‌اند.

چون در لباسشویی درب از جلو شما وقتی مخزن را با لباس پر می‌کنید هنگام شستشو و خشک کردن لباس ها داخل محفظه پخش می‌شوند و یک حالت تعادل به وجود می‌آید ولی هنگامی که پتو داخل لباسشویی قرار می‌گیرد اولا که مقدار بسیار زیادی آب به خودش جذب می‌کند، سنگین می‌شود و هنگام شستشو و مخصوصا خشک کردن به یک طرف دیگ می‌چسبد و یک حالت ناتعادلی به وجود می‌آورد که این باعث خرابی فوری شفت و بلبرینگ ماشین لباسشویی می‌شود پس این بلا را به سر لباسشویی نیاورید لباسشویی‌های درب از بالای اتوماتیک مخصوص شستشوی پتو هستند.

لباس‌زیر زنانه

می‌دانیم که خیلی راحت‌تر است که لباس‌های زیرتان را به همراه لباس‌های دیگر درون ماشین لباسشویی بیندازید. متأسفانه این کار هم برای لباس و هم دستگاه ضرر دارد. قلاب و سیم‌های لباس‌زیر ممکن است به لباس‌های دیگر و حتی خودش گیرکرده و باعث پارگی شود، مخصوصاً در مورد سوتین‌های فنردار. همچنین ممکن است به قسمت‌هایی از ماشین گیر کنند و به آن­ها آسیب برسانند. ما هزاران تعمیر ماشین لباسشویی داشته‌ایم که فنر زیر سوتین مابین دیگ اصلی و دیگ استیل گیر کرده بوده است پس در عوض آنها را با دست بشویید یا در کیف شستشوی لباس‌زیر قرار داده و در ماشین بشویید.

مراقبت از ماشین لباسشویی: این وسایل را درون لباسشویی قرار ندهید

موی حیوانات خانگی

اگر در خانه حیوانی پشمالو دارید این حقیقت را تأیید می‌کنید که موی آنها همه‌جا پیدا می‌شود. روی ژاکت؟ روی فرش؟ ببینید. تمام رختخوابتان؟ دوباره نگاه کنید؛ و بدتر از آن اینکه ممکن است این موها درون ماشین لباسشویی به هم فشرده‌شده و پمپ تخلیه را مسدود کنند.

کلید

فراموش نکنید که هنگام شستن لباس‌ها کلید را از جیب­ها خارج کنید؛ زیرا مانند سکه‌ها، کلیدها نیز ممکن است باعث خراش انداختن داخل دستگاه و آسیب به درام شوند؛ که همان‌طور که قبلاً گفتیم بسیار پرهزینه است. راه‌حل خالی کردن جیب‌ها است.

پادری

انداختن پادری درون ماشین لباسشویی مشکل‌آفرین است. در واقع این کار باعث پارگی آن شده و اگر مقدار زیادی از آن از فیلتر عبور کند ممکن است باعث آسیب به پمپ شود.

کفش کتانی

شستن کفش کتانی با ماشین لباسشویی: با اینکه می­‌توانید کفش‌های کتانی را در ماشین لباسشویی بشویید، اما ممکن است مشکلی بسیار پرهزینه را به دنبال داشته باشد، مخصوصاً اگر پاره شوند. اگر شستن کفش‌هایتان ضروری باشد و بر روی برچسب آنها machine safe (قابل شستشو با ماشین لباسشویی) نوشته‌شده باشد بهتر است کفی کفش را خارج کرده و کفش‌ها را در روبالشی‌های جداگانه یا کیسه مخصوص لباس قرار دهید. سپس آنها را همراه با حوله‌ی حمام بشویید، چون به‌عنوان ضربه‌گیر عمل می‌کنند.

مراقبت از ماشین لباسشویی: این وسایل را درون لباسشویی قرار ندهید

لباس‌های کوچک

لباس‌های کوچک مانند جوراب بچه نیز ممکن است در قسمت‌هایی از دستگاه که دسترسی به آنها مشکل است گیر کنند. این اقلام کوچک می‌توانند از طریق شیار بین لاستیک درب و دیگ وارد مخزن زیر دیگ و لوله‌های دستگاه شوند. هیچ‌کس دوست ندارد آب دستگاه سرریز کند؛ بنابراین این اقلام کوچک را درون کیسه‌ای مخصوص شستشو و تور مانند قرار دهید تا مطمئن شوید امکان خروج آنها وجود ندارد.

لباس‌های ضد آب

هنگام شستن لباس‌هایی مانند بارانی یا روکش تشک، مانند بادکنک آبی پر می­‌شوند؛ و اگر (این بادکنک آبی) طی سیکل شستشو پاره شود تمامی آب به فضاهای دیگر منتقل‌شده و باعث عدم تعادل و در نتیجه انفجار شدید لباس در دستگاه می­‌شود.

مواد شوینده‌ی زیاد

با استفاده‌ی زیاد از مواد شوینده لباس‌ها تمیزتر می‌شوند. درست است؟ اما این‌طور نیست. مواد شوینده‌ی اضافی درون مجاری جاپودری و لوله‌های لاستیکی لباسشویی رسوب می‌کنند و در طولانی مدت باعث خوردگی و سوراخ شدن لوله‌ها و حتی مخرن می‌شوندو ممکن است درون دستگاه و روی لباس‌ها ته‌نشین شده و بوی ناخوشایندی را ایجاد کنند.

لباس زیاد

ظاهراً آسان‌تر است که تا جایی که می‌توانید لباس‌های بیشتری را درون ماشین قرار دهید، اما در واقع برای خودتان (یا جیب پولتان) سودی ندارد. وقتی دستگاه را از لباس پر می‌کنید، فضایی برای حرکت لباس‌ها به اطراف و درواقع شستشو نیست و جدای از آن پر کردن بیش‌ازحد دستگاه ممکن است به فنرها و بلبرینگ‌های دستگاه آسیب برساند. در حقیقت، بار بیش‌ازحد یکی از علل اصلی مشکلات ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن است که تعمیرکاران وسایل خانگی با آن روبرو می‌شوند.

جمع بندی

در این مقاله از مجله خبری ظرف پلاس ، به بررسی 3 مشکل رایج در فر اجاق گاز پرداختیم و همچنین روش های رفع این مشکلات را بررسی کردیم.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی دوو

بهترین ماشین لباسشویی دوو در سال 1402

در این پست قصد داریم لیست بهترین ماشین لباسشویی دوو موجود در بازار را با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *