المنت هیتر ماشین لباسشویی را چگونه تعویض کنیم؟ + آموزش گام به گام

یکی از اجزایی که نقش مهمی در عملکرد ماشین لباسشویی دارد، المنت هیتر ماشین لباسشویی می باشد. وظیفه المنت هیتر این است که مطمئن شود آب در زمان شستشو لباس ها به اندازه مورد نیاز گرم می شود. در صورتی که آب به اندازه کافی گرم نباشد، لباس ها به خوبی تمیز نمی شوند. اگر با خرابی المنت هیتر ماشین لباسشویی روبرو شدید بهتر است آن را تعویض نمایید.

پیش از هر چیزی باید بررسی کنید که آیا المنت هیتر ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است یا خیر. معمولاً خرابی المنت هیتر به خاطر پریدن فیوز یا برق اصلی، گرم نکردن آب با وجود کار کردن ماشین لباسشویی و تمام نشدن برنامه شستشو می باشد.

در صورتی که اطمینان پیدا کردید که المنت هیتر ماشین لباسشویی با مشکل مواجه شده است، باید آن را تعویض کرد. در این مقاله قصد داریم تعویض گام به گام المنت هیتر را به شما آموزش دهیم. اما باید به خاطر داشته باشید که تعمیر قسمت های مختلف برقی نیاز به داشتن اطلاعات و مهارت های فنی دارد. این موضوع نه تنها برای ماشین لباسشویی بلکه شامل تمام وسایل برقی درون منزل می باشد. پس اولین توصیه ما کمک گرفتن از یک تعمیرکار حرفه ای می باشد.

المنت هیتر ماشین لباسشویی را چگونه تعویض کنیم؟ + آموزش گام به گام

المنت هیتر ماشین لباسشویی را چگونه تعویض کنیم؟ + آموزش گام به گام

تعویض المنت هیتر لباسشویی و چیزهایی که لازم دارید:

  • المنت حرارتی مخصوص مطابق با مدل ماشین لباسشویی
  • آچار
  • پیچ‌گوشتی مخصوص پیچ‌ها

قدم ۱ – توصیه‌ی ایمنی در تعویض المنت هیتر لباسشویی

اول ایمنی! قبل از اینکه تعویض المنت هیتر لباسشویی را شروع کنید مطمئن شوید که دوشاخه‌ی ماشین لباسشویی را از پریز درآورده‌اید.

قدم ۲ – در آوردن محفظه پودر و کنترل پنل

ابتدا لازم است که پنل بالای لباسشویی را در آورید برای اینکه پیچ‌های آنکه در پشت قرار دارند را باز کنید. پنل به راحتی جدا خواهد شد.

وقتی پنل بالایی را در آورید، برای اینکه بتوانیم پنل کنترل را هم درآوریم ابتدا لازم است که محفظه‌ی پودر را بیرون بکشیم زیرا پیچ‌های پنل زیر این محفظه هستند. برای این کار ابتدا محفظه را بیرون کشیده سپس با کمی فشار دادن به بالا آن را از جایش در آورید.

حالا پیچ‌های زیر محفظه و پیچ کناری پنل را باز کنید تا پنل از قسمت جلو جدا شود. آن را در بالای ماشین لباسشویی قرار دهید.

پیچ‌های قسمت محفظه ضدزنگ هستند بنابراین آن را به صورت جدا نگه دارید تا با پیچ‌های دیگر عوض نشوند.

قدم ۳ – در آوردن درب از ماشین لباسشویی

حالا پنل زیرین را در آورید. سپس کلیپس لاستیک درب را از آن جدا کنید و لاستیک را به سمت داخل دیگ فشار دهید تا از درب جدا شود.

چهار پیچ شامل دو پیچ قفل درب قسمت جلویی ماشین را نگه داشته‌اند آن‌ها را باز کنید تا بتوانید قسمت جلویی را به همراه درب از ماشین جدا کنید.

المنت هیتر ماشین لباسشویی را چگونه تعویض کنیم؟ + آموزش گام به گام

قدم ۴ – در آوردن المنت قدیمی

حالا شما می‌توانید المنت را زیر دیگ ببنید. قبل از اینکه کار کنید بهتر از آن یک عکس بگیرید تا نحوه اتصال سیم‌ها را داشته باشید.

سیم‌ها و سکوت ترموستات را جدا کنید. وصل المنت یک مهره وجود دارد که باید آن را باز کنید. ولی آن را تا انتها باز نکنید و وقتی مهر به آخر پیچ رسید به آرامی با ته پیچ گوشتی به آن ضربه بزنید تا کل پیچ و مهره به داخل المنت برود. با این کار المنت آزاد می‌شود و می‌تواننید آن را در آورید.

قدم ۵ – جاانداختن المنت جدید

داخل المنت ترموستات قرار گرفته است که حالا می‌توانید آن را با کمی فشار دادن در‌آورید. ترموستات را داخل المنت جدید قرار دهید.

برای اینکه المنت جدید را بتوانید به راحتی در جای خود زیر دیگ قرار دهید می‌توانید روی قسمت لاستیکی آن کمی مایع ظرفشویی بمالید.

المنت جدید را به آرامی به داخل هل دهید و مطمئن شوید که به خوبی در جایش قرار گرفته است. حال پیچ و مهره‌ی آن را سمت کنید تا المنت سرجایش محکم و آب‌بندی شوید.

قدم ۶ – وصل کردن سیم‌ها

وقتی المنت سرجایش محکم شد نوبت به وصل کردن سیم‌ها و فیش ترموستات می‌رسد. سیم‌ها را مطابق المنت قدیمی که عکس‌ش را گرفته بودید، وصل کنید.

کار تعویض المنت تمام شده است و باید پنل‌ها را از آخر به ترتیب سرجایش قرار داده و پیچ‌هایشان را سفت کنید. یادتان نرود که کلیپس واشر درب را هم به خوبی محکم کنید.

ماشین لباسشویی را برای یک دور آزمایش روشن کنید و ببینید که آیا المنت جدید درست کار می‌کند و آب گرم می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله از مجله خبری ظرف پلاس ، تعویض گام به گام المنت هیتر ماشین لباسشویی را به شما آموزش دادیم.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی دوو

بهترین ماشین لباسشویی دوو در سال 1402

در این پست قصد داریم لیست بهترین ماشین لباسشویی دوو موجود در بازار را با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *