فنگشویی آشپزخانه

فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی آشپزخانه چیست ؟ فنگ شویی یک هنر شرقی است. برای فرموله کردن جریان کامل انرژی و نور به عناصری از طبیعت و هندسه نیاز است. این انرژی – Qi (Chi) – برای فرمول فنگ شویی ضروری است. گفته می شود که هر فضایی که از هنر فنگ شویی پیروی کند، شفای درونی، احساس تندرستی، انرژی و هماهنگی را فراهم می کند.

فنگ شویی آشپزخانه و اتاق خشکشویی

از فنگ شویی در هر طراحی گل تا محوطه سازی استفاده می شود .  اما آیا می دانستید که می توانید از فنگ شویی برای متعادل کردن آشپزشخانه خود نیز استفاده کنید.
قن ها پیش، دکوراتورها و معماران از فنگ شویی در کاخ‌ها، مکان‌های عبادت، منازل، ادارات  استفاده می‌کردند، اما اخیراً این عمل در طراحی اتاق‌ها رایج شده است. اتاق‌های خشک‌شویی طبق سنت مرطوب، تاریک و بی‌رحم هستند. آنها معمولا در یک زیرزمین یا یک اتاق بدون پنجره هستند، بنابراین هیچ هوا یا نوری در جریان نیست. این می تواند باعث شود که هنگام ورود به اتاق لباسشویی خود کاملاً احساس افسردگی کنید، اما با چند نکته سریع، می تواند به زودی به راحت ترین اتاق در خانه شما تبدیل شود.

بیایید با رنگ های دیوار و لوازم جانبی شروع کنیم.

رنگ های فنگ شویی

 

رنگ نقش مهمی در احساس شما دارد. به گفته متخصصان در زمینه روانشناسی رنگ، رنگ های خاص می توانند خلق و خو و عمل را تحریک کنند. هر فرهنگ شناخته شده در این سیاره اهمیت خاصی برای رنگ های خاص دارد. در آمریکا، آبی رنگی است که احساس آرامش را برمی انگیزد، در حالی که در اروپا رنگ سبز است. در فنگ شویی، چرخه رنگ طرح کلی رنگ ها و احساسات مرتبط با آنها را ارائه می دهد. از این چرخه رنگی به عنوان راهنمای انتخاب رنگ دیوار و رنگ برجسته استفاده کنید.

همچنین می توانید از این دستورالعمل رنگ برای تغییر هدف اتاق لباسشویی و فنگ شویی آشپزخانه خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید اتاقتان حالتی آرام داشته باشد، رنگ‌های تیره را کنار بگذارید و به سمت رنگ‌های کم‌رنگ‌تر در طیف حرکت کنید.

حالا که رنگ ها را پوشش دادیم، بیایید بافت ها را با هم صحبت کنیم.

بافت ها

در فنگ شویی بافت بسیار مهم است. بافت ها و چاپ ها با هم کار می کنند تا ذن عالی را ایجاد کنند. در فضاهای نشیمن، کاغذ دیواری های بافت دار و فرش ها کنتراست کافی برای انجام کار ارائه می دهند، اما در اتاق لباسشویی، این موارد می توانند کپک و کپک را جذب کنند. بنابراین چگونه می توانید بافت را به اتاق لباسشویی خود اضافه کنید

ساده — با لوازم جانبی گیاهان با اندازه های مختلف و قفسه هایی را با آستر بافتی اضافه کنید تا به حس مناسب برسید. همچنین می توانید کفپوش خود را با یک کف سنگ طبیعی که گرما را در زمستان و سرما را در تابستان نگه می دارد جایگزین کنید. اگر این نوع کفپوش را انتخاب می کنید، برای جلوگیری از کپک زدن، باید درزگیر اضافه کنید.

ذخیره سازی

به یاد داشته باشید که تعادل کلید فنگ شویی است و در اتاقی پر از جعبه و کیسه تعادل وجود ندارد. با اضافه کردن چند قطعه تجهیزات ذخیره سازی، تعادل اتاق لباسشویی خود را بازیابی کنید. صندوق‌های ذخیره‌سازی، انبارها و قفسه‌ها فضای کف شما را گسترش می‌دهند و به عنوان بسته‌های مخفی عالی برای لباس‌ها و شوینده‌های لباس‌شویی شما تبدیل می‌شوند. هنگام انتخاب قطعات ذخیره سازی، رنگ و بافت اصلی را به خاطر بسپارید.

نتیجه گیری

برای فنگ شویی هرچه بهتر آشپزخانه، لوازم خانگی مناسب را انتخاب کنید.

هنگامی که اتاق رختشویی یا آشپزخانه فنگ شویی خود را بازسازی یا ایجاد می کنید، لوازم خود را با دقت انتخاب کنید. ماشین لباسشویی و خشک کن هایی که بیش از یک سوم فضای شما را اشغال می کنند نخرید. برای راه رفتن، تا کردن و ذخیره به فضایی نیاز دارید. اگر اتاق خشکشویی کوچکی دارید، ماشین لباسشویی و خشک کن روی هم را انتخاب کنید و رنگ ها را روشن نگه دارید تا توهم فضا را ایجاد کنید. اگر اتاق رختشویی بزرگ دارید، لوازم استیل ضد زنگ را انتخاب کنید تا جلوه آینه ای به آن اضافه کنید.

یک یادداشت سریع

اگر اتاق رختشویی شما در زیرزمین است، نمی‌توانید کارهای زیادی در مورد پنجره‌ها انجام دهید، اما اگر پنجره دارید، اطراف پنجره را خالی بگذارید. اجازه دهید نور و هوا آزادانه و بدون مانع در جریان باشند. برای این کار به پرده ها یا پرده هایی نیاز دارید که به راحتی عقب کشیده شوند.

عکس های جدید فنگ شویی آشپزخانه و اتاق خشکشویی

در ادامه، وب سایت ظرف پلاس، عکس هایی از فنگ شویی آشپزخانه برای شما به اشتراک می گذارد.

عکس فنگ شویی آشپزخانه و اتاق خشکشویی

عکس فنگ شویی آشپزخانه و اتاق خشکشویی عکس فنگ شویی آشپزخانه و اتاق خشکشویی عکس فنگ شویی آشپزخانه و اتاق خشکشویی

عکس فنگ شویی آشپزخانه و اتاق خشکشویی عکس فنگ شویی آشپزخانه و اتاق خشکشویی عکس فنگ شویی آشپزخانه و اتاق خشکشویی

 

درباره‌ی مریم جابری

Avatar photo
مریم جابری هستم کارشناس فروش لوازم خانگی از قبیل ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی ، یخچال و که در وب سایت ظرف پلاس فعالیت می کنم. در اینجا به صورت تخصصی بهتون پیشنهاد میکنم که لوازم خانگی و لوازم جانبیشون رو چی بخرید و چطور استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *