راهنمای نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی در فرآیند شستشوی ظروف اهمیت بسیار زیادی دارد و باید روش صحیح اینکار را یاد بگیرید. نباید همه ظروف را همینجوری در ماشین ظرفشویی قرار دهید و بهتر است از اصول این کار پیروی کنید.

در این مقاله قصد داریم نکاتی را به شما آموزش دهیم که بتوانید از این به بعد ظروف را به درستی در ماشین ظرفشویی قرار دهید. این نکات به شما کمک خواهد کرد که ظرف هایتان را به روش های درستی بشویید و تمیز تر از همیشه شسته شوند.

نکاتی که به شما آموزش خواهیم داد بسیار راحت است و صرفا چند ترفند است که کارها را برای شما راحت می کند. در صورتی که پیش از این ظروف را به اشتباه در ماشین ظرفشویی می گذاشتید، پیشنهاد ما در ظرف پلاس این است که از این نکات استفاده کنید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

راهنمای نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

 راهنمای نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

شستشو را به ماشین ظرفشویی واگذار کنید

بیشتر شستشو را به ماشین ظرفشویی واگذار کنید. فقط تکه‌های بزرگ را از بشقاب‌ها جدا کنید و بعد داخل ماشین بگذارید. درباره شستشو نگران نباشید، آنها می‌توانند سنسورهای ماشین ظرفشویی را مختل کنند.

بشقاب‌ها قسفه‌ی پایین باشند

بشقاب‌ها را در قفسه‌ی پایین قرار دهید، ولی مطمئن شوید که کمی فاصله بین آن‌ها باشد. اگر بهم چسبیده باشند، جلوی جت‌های آب را می‌گیرند، و همچنین آخر سر ممکن است لکه‌دار شوند.

کاسه‌ها در قسمت بالا

کاسه‌ها را در قسمت بالا قرار دهید. مطمئن شوید که کاسه‌ها رو به پایین باشند تا آب را جمع نکنند.

همچنین توصیه می کنیم برای استفاده از بهترین قرص ماشین ظرفشویی، مقاله مربوطه که پیش از این برای شما قرار داده ایم را مطالعه نمایید.

فنجان‌ها را وارونه قرار دهید

همین‌طور برای فنجان‌ها، آن‌ها را در قفسه‌ی بالا بین دندانه‌ها، اگر ممکن بود، قرار دهید. باید وارونه باشند تا آب در آن‌ها جمع نشود، ولی کمی خم‌شان کنید تا آب در فرورفتگی‌ها ته استکان‌ها جمع نشود.

قاشق و چنگال‌ها را در سبد مخصوص‌شان قرار دهید

این عجیب است، می‌دانیم، ولی برخی افراد این واقعیت که سبد مخصوصی برای ابزار وجود دارد را نفی می‌کنند. اگر شما یکی از آن‌ها هستید، این کار را تمام کنید. انداختن مشتی ابزار آشپزخانه در قفسه‌ی بالا آن‌ها را به اندازه‌ی زمانی که در سبد طراحی‌شده مخصوص‌شان قرار می‌گیرند تمیز نخواهد کرد. از این گذشته، با قرار دادن آن‌ها در سبد، از افتادن آن‌ها به پایین و ایجاد اختلال در بازوی آب افشان جلوگیری می‌کند.

راهنمای نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

ابزار نقره‌ای را از وسایل استیل دور نگه دارید

همیشه، ابزار نقره‌ایی را در سبد طراحی شده به صورتی که دسته‌ها به سمت پایین باشند قرار دهید. و همچنین اجاره ندهید نقره‌ها با ابزار استیل در تماس باشند. حین شستشو، واکنش شیشمایی ممکن است باعث ایجاد حفره در فلز شود.

چاقو به سمت پایین باشد و دسته‌ها به سمت بالا

چاقوها را در سبد مخصوص به طوری که نوک آن به داخل و دسته‌ها به سمت بالا باشد.

جلوی افتادن ملاقه و کفگیرها را بگیرید

بهترین جا برای ملاقه و کف‌گیرها قفس بالا است که از افتادن آن‌ها و مسدود کردن بازوهای آب‌پاش جلوگیر شود. یک نکته کاربردی این است که از یک داندانه را سوراخ دسته برای نگه داشتن آن‌ها حین شستشو استفاده کنید.

قابلمه‌های بزرگ را جداگانه بشوید

لازم به ذکر است که قابلمه‌های کوچک می‌توانند در قفس پایین قرار بگیرند، اما قابلمه‌های بزرگ را در یک نوبت دیگر قرار دهید. قابلمه‌های بزرگ جلوی پاشیدن آب را خواهند گرفت و ظروف قفسه‌ی بالا کثیف باقی خواهند ماند. همچنین، مطمئن شوید که همه قابلمه‌ها رو به پایین باشند تا از جت‌ها به طور کامل بهره‌مند شوند.

ظروف پلاستیکی را از گرما دور نگه دارید

ظروف پلاستیکی را در قفسه‌ی بالا قرار دهید تا در تماس با المنت‌های سیستم گرمایش، تاب برندارند.

تابه‌ها و ظروف بزرگ را دور از در قرار دهید

تابه‌ها و ظروف بزرگ را کنار در قرار ندهید. این ممکن است باعث مسدود کردن مواد شوینده شود.

راهنمای نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

بررسی قبل از شستشو را فراموش نکنید

قبل از گذاشتن ظروف، کف زیر بازوهای آب افشان را سریع بررسی کنید. مطمئن شوید که غذا، قاشق یا چیزهای دیگری نباشد که ممکن است فیلتر یا حرکت بازوی آب افشان را مسدود کند. اشیاء خارجی ممکن است جلوی کارکرد صحیح ماشین ظرفشویی را بگیرند.

حالا می‌توانید ظروف را به صورت صحیح در ماشین ظرفشویی قرار دهید و هر بار ظروف تمیزی داشته باشید.

سوالات متداول

بشقاب ها در کدام قسمت از ظرفشویی باشند؟

بشقاب‌ها را در قفسه‌ی پایین قرار دهید، ولی مطمئن شوید که کمی فاصله بین آن‌ها باشد.

کاسه ها رو چگونه باید در ظرفشویی قرار دهیم؟

کاسه‌ها را در قسمت بالا قرار دهید. مطمئن شوید که کاسه‌ها رو به پایین باشند تا آب را جمع نکنند.

ملاقه ها و کفگیر ها را در کجای ماشین ظرفشویی قرار دهیم و چرا؟

بهترین جا برای ملاقه و کف‌گیرها قفس بالا است که از افتادن آن‌ها و مسدود کردن بازوهای آب‌پاش جلوگیر شود.

جمع بندی:

در این مقاله از ظرف پلاس، روش های چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی را به شما توضیح دادیم. با این نکات بهتر از قبل می توانید ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس در سال 1402

ماشین لباسشویی جی پلاس یکی از بهترین لباسشویی های موجود در ایران می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *