چه کسی مخترع ماشین ظرفشویی است؟

برای اولین بار ماشین ظرفشویی حدود 160 سال پیش اختراع شد. مخترع ماشین ظرفشویی جول هافمن بود که در سال 1850 اختراع خود را ثبت کرد. در آن سال ها ماشین ظرفشویی یک انقلاب بزرگ به وجود آورد و رفته رفته باعث تولید مدل های شیک و امروزی ماشین ظرفشویی شد.

ماشین های ظرفشویی به مرور زمان برای استفاده ساده تر شدند و همزمان تکنولوژی های آن نیز ارتقا یافت. یکی از بهترین اتفاقاتی که می توانست در آشپزخانه ها رخ دهد، اضافه شدن ماشین ظرفشویی بود زیرا باعث شد زمان زیادی که پیشتر به شستشوی ظروف اختصاص می دادیم را حذف کند و به جای آن به انجام کارهای دیگر بپردازیم.

در ادامه این مقاله به بررسی تاریخچه ماشین ظرفشویی می پردازیم و همچنین شما را با مخترع ماشین ظرفشویی آشنا خواهیم کرد. اگر شما نیز کنجکاو هستید که بدانید چگونه این دستگاه ساخته شد پیشنهاد می کنیم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

چه کسی مخترع ماشین ظرفشویی است؟ چه کسی مخترع ماشین ظرفشویی است؟

ابداع ماشین ظرفشویی

اول اینکه ثبت اختراع ماشین ظرفشویی به ۱۸۵۰ توسط جول هافمن بر می‌گردد. دستگاه وی از چوب ساخته شده بود، بنابراین موقع کار کردن، آب از طریق سیستم لوله‌کشی چوبی عبور می‌کرد و روی ظروف پاشیده می‌شد. با وجود این، در ۱۸۸۷ بود که جوزفین کاکرن اختراع هافمن را ارتقا بخشید و آن را در نمایشگاه جهانی شیکاگو سال ۱۸۹۳ به معرض نمایش قرار داد.

ویژگی‌های ماشین ظرفشویی ابداعی توسط جوزفین

ماشین ظرفشویی خودکار ساخته‌ی کاکرن از دیگ بخار مسی و چرخ‌های چوبی ساخته شده بود. منبع تغذیه موتور یا برق بود یا که با دست و به‌وسیله‌ی قرقره تأمین می‌شد. به همین ترتیب، ظروف درون بخش‌های سیم‌پیچی شده و بسته قرار می‌گرفتند، چرخانده می‌شدند و آب و صابون روی ‌آن‌ها می‌ریخت.

ابداع جدید ماشین ظرفشویی

ماشین‌های ظرفشویی امروزی بهره‌وری بیشتری دارند و پیشرفته هستند. این دستگاه‌ها بی‌شباهت به اولین مدل‌ها هستند. در واقع، بیشتر شبیه به مدلی هستند که در ۱۹۲۴ اختراع شد. مدل مزبور همچون دستگاه‌های امروزی دارای سیستم اسپری آب و محلی برای گذاشتن ظروف بود. با وجود این، مدل ۱۹۲۴ فاقد ویژگی‌های طراحی مناسب همچون لوله‌کشی داخلی بود و این یعنی تنها افراد ثروتمند قادر به استفاده از آن بودند.

مطالعه مقاله معرفی بهترین قرص ماشین ظرفشویی موجود در بازار به شما کمک می کند که یک شوینده ایده آل برای شستشوی ظروف خود در ماشین ظرفشویی انتخاب نمایید.

چه کسی مخترع ماشین ظرفشویی است؟

به چه صورت این اختراع جهان را تغییر داده است؟

تا دهه ۱۹۵۰، ماشین ظرفشویی جزء اقلام لوکس باقی ماند. در دهه ۱۹۷۰، خانواده‌های آمریکایی شروع به استفاده از ماشین ظرفشویی به‌عنوان وسیله‌ای ضروری کردند. گذشته از این، استفاده از ظرفشویی‌های مدرن آسان‌تر است. این ماشین‌ها دارای چرخش پیش از خیساندن ظروف، سینی‌های متحرک، آویز و اسپری‌های گردان بهتری هستند.

ماشین‌های جدید جزو اختراعات شگفت‌انگیز به شمار می‌روند. ماشین‌های ظرفشویی جدیدتر در مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی می‌‌کنند که باعث حفظ محیط زیست می‌شود. در پایان باید قبول کرد این‌ وسایل واقعاً شیوه‌ی طراحی آشپزخانه و طراحی منازل مدرن را تغییر داده‌اند.

ماشین ظرفشویی در ایران

در سال‌های اخیر استفاده از ماشین ظرفشویی در بین خانواده‌های مرسوم شده است. و برندهای مختلفتی از ماشین ظرفشویی در بازار یافت می‌شود و همچنین برخی شرکت‌های ایرانی تولیدکننده لوازم خانگی نیز مبادرت به تولید ماشین ظرفشویی کرده‌اند. با توجه به کم مصرف آب در ماشین ظرفشویی نسبت به دست و مشکل اساسی کمبود منابع آبی در ایران استفاده از ماشین ظرفشویی مهم است.

جمع بندی:

در این مقاله از ظرف پلاس، به بررسی تاریخچه ماشین ظرفشویی پرداخته شد. همچنین مخترع ماشین ظرفشویی را به شما معرفی کردیم.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس در سال 1402

ماشین لباسشویی جی پلاس یکی از بهترین لباسشویی های موجود در ایران می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *