آموزش استفاده از شوینده های ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی برای شستشو نیازمند شوینده هایی است که با کمک آن ها ظروف را تمیز و درخشان کند. شوینده های ماشین ظرفشویی شامل پودر شستشو، مایع جلادهنده و نمک می باشد. شما می توانید از قرص ماشین ظرفشویی به جای سه مورد بالا استفاده کنید. اما چگونه؟ ما در ادامه این مقاله روش درست جایگزینی قرص را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

شما می توانید از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی، پودر شستشوی مخصوص و یا مایع جلادهنده مخصوص ماشین ظرفشویی به صورت جداگانه برای شستشوی ظروف استفاده نمایید. همچنین می توانید به جای اینکه تک تک این مواد را درون ماشین ظرفشویی بریزید، از قرص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. قرص ماشین ظرفشوییی شامل تمام موارد ذکر شده می باشد.

در ادامه این مقاله روش استفاده از شوینده های ماشین ظرفشویی را به شما آموزش خواهیم داد. پس در صورتی که شما نیز در منزل از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، بهتر است این مقاله را مطالعه کنید. با ما در ادامه این مطلب از ظرف پلاس همراه باشید.

آموزش استفاده از شوینده های ماشین ظرفشویی

آموزش استفاده از شوینده های ماشین ظرفشویی 

نمک ماشین ظرفشویی

داخل ماشین ظرفشویی یک دریچه وجود دارد که یک درب مانند درب پیت روی آن نصب شده آن را باز کنید. نمک در پروسه سختی‌گیری نقش به سزایی دارد. این نمک باعث می‌شود تا رزین (که با املاح آب) پرشده ترکیب شده و آن را احیاء می‌کند.

مقدار حجم نمک لازم جهت ریختن در محفظه مخصوص یک کیلوگرم می‌باشد. از ریختن پودرهای شوینده همچنین نمک طعام و سنگ نمک‌های محلی در محفظه مخصوص جدا باید پرهیز کرد. لازم است تا درب مخصوص محفظه نمک به صورت کامل بسته شود، در غیر این صورت نمک موجود در آن به خارج نشت کرده و باعث سوراخ‌شدگی دیگ و یا زنگ زدگی کابین استیل و همچنین فیلترهای سه‌گانه می‌شود.

برای شروع به کار با ماشین ظرفشویی (اولین بار) باید ۲ لیوان از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی با یک لیتر آب حل کرده و داخل محفظه نمک بریزید. دفعه‌های بعد می‌توانید نمک را بدون آب داخل محفظه بریزید. هر وقت نمک ماشین ظرفشویی تمام شود علامت نشانگر نمک روشن می‌شود و شما باید نمک مخصوص به مخزن اضافه کنید. نشانگر نمک به شکل ۲ فلش رفت برگشت و یا salt روی نمایش‌گر ماشین ظرفشویی می‌باشد.

مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

مخزن مایع جلادهنده روی درب داخل ماشین ظرفشویی است و باید مخزن را پر کنید. هرگاه مایع جلادهنده تمام شود چراخ نشانگر مایع جلادهنده روشن می‌شود و شما باید آن را پر کنید.

مایع جلادهنده، مکمل نمک بوده و باعث می‌شود آثار رسوب به راحتی از سطح ظروف پاک شده و خشک شدن ظروف را آسان‌تر می‌نماید. همچنین باعث براق شدن سطح ظروف می‌گردد. مایع جلادهنده در قسمت خشک‌کن وارد مدار می‌شود. هر وقت مایع جلادهنده درون دستگاه تمام شود، چراغ مخصوص آن بر روی نمایش‌گر روشن می‌شود که می‌بایست مجددا محفظه مخصوص آن پر شود. نشانگر مایع جلادهنده به شکل یک ستاره روی نمایشگر ظرفشویی می‌باشد.

نکته: استفاده از مایع جلاء دهنده به اندازه نمک مخصوص ضروری نیست.

پودر شستشو ماشین ظرفشویی

مخزن پودر شستشو داخل ماشین روی درب دقیقا کنار مخزن مایع جلادهنده است. که شما برای هر بار شستشو باید مخزن را پر کنید مخزن دو شیار دارد که اگر شما یک سبد را پر کردید تا شیار اول که به اندازه یک قاشق غذاخوری می‌شود و اگر همه حجم ظرفشویی ۲ سبد را پر کردید تا شیار دوم یعنی حدودا ۲ قاشق غذاخوری می‌شود پودر می‌ریزید.

آموزش استفاده از شوینده های ماشین ظرفشویی

قرص ماشین ظرفشویی

یک قرص ماشین ظرفشویی شامل ۳ تیکه پودر، مایع جلادهنده و نمک و یا ۲ تکه (پودر و نمک) می‌شود که شما اگر از قرص استفاده کنید دیگر نیازی به ریختن نمک و مایع جلادهنده نیست و فقط یک قرص را درون جای پودر یا کف ماشین ظرفشویی می‌گذارید و نشانگرهای مایع جلادهنده و نمک روشن هستند و مشکلی برای ظرفشویی به وجود نمی‌آید فقط نشانگر هستند.

توجه: در بعضی از ماشین ظرفشویی‌ها برای استفاده از قرص ماشین ظرفشویی یک کلید طراحی شده که هنگامی از قرص استفاده می‌شود باید آن برنامه را انتخاب کنید.

کلید برنامه استفاده از قرص یا نوشته شده ۳in1 یا عکس آیکون قرص درج شده است.

سوالات متداول

قرص ظرفشویی چه ترکیباتی دارد؟

یک قرص ماشین ظرفشویی شامل ۳ تیکه پودر، مایع جلادهنده و نمک و یا ۲ تکه (پودر و نمک) می‌شود

وظیفه مایع جلادهنده چیست؟

مایع جلادهنده، مکمل نمک بوده و باعث می‌شود آثار رسوب به راحتی از سطح ظروف پاک شده و خشک شدن ظروف را آسان‌تر می‌نماید.

چه مقدار نمک در ظرفشویی باید استفاده کنیم؟

مقدار حجم نمک لازم جهت ریختن در محفظه مخصوص یک کیلوگرم می‌باشد.

جمع بندی:

در این مطلب توضیحات کامل در مورد طریقه استفاده از پودر شستشو ، نمک و مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی را به شما آموزش دادیم.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس در سال 1402

ماشین لباسشویی جی پلاس یکی از بهترین لباسشویی های موجود در ایران می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *