استفاده اشتباه از ماشین ظرفشویی و راه حل

استفاده اشتباه از ماشین ظرفشویی باعث می شود کارایی دستگاه به شدت افت کند و مشکلاتی را برای ماشین ظرفشویی به وجود بیاورد. ممکن است شما نیز با عملکرد نامناسب ماشین ظرفشویی روبرو شده باشید. این مشکل دلایل مختلفی دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

یکی از مشکلات رایجی که متاسفانه توجه زیادی به آن نمی شود، پر کردن بیش از حد ماشین ظرفشویی است. البته این رایج ترین استفاده اشتباه از ماشین ظرفشویی نیست و اشتباهات رایج دیگری نیز وجود دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی این اشتباهات بپردازیم و راه حل هر کدام را به شما معرفی خواهیم کرد.

خطاهای مختلفی در زمان استفاده از ماشین ظرفشویی وجود دارد که شما از آن ها اطلاع ندارید و در زمان شستشوی ظروف مرتکب آن ها می شوید. پیش از هرچیز لازم است که با روش های اشتباه آشنا شوید. با ما در ادامه این مقاله از ظرف پلاس همراه باشید.

استفاده اشتباه از ماشین ظرفشویی و راه حل

 استفاده اشتباه از ماشین ظرفشویی و راه حل

استفاده از شوینده‌ی غلط

این کار چه عیبی دارد: شاید این حرف خیلی عجیب به نظر نرسد، اما پودر ماشین ظرفشویی کارایی مشابه مایع ظرفشویی را ندارد. اگرچه هر دو برای تمیز کردن ظروف طراحی شده‌اند، این فرآیند را به شکل کامل متفاوتی انجام می‌دهند. استفاده از مایع ظرفشویی در ماشین ظرفشویی منجر به ایجاد کف زیاد می‌شود.

راه حل: تنها از پودر ماشین ظرفشویی استفاده کنید. همچنین برای اطلاع از قرص ماشین ظرفشویی ایده آل پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط را مطالعه نمایید.

استفاده نکردن از مایع کمک آبکشی

این کار چه عیبی دارد: استفاده نکردن از مایع کمک آبکشی دو مشکل عمده ایجاد می‌کند. اولا این کار منجر به خیس ماندن ظروف می‌شود، به‌گونه‌ای که ظرف‌ها را باید با حوله خشک کرد. این ویژگی نارضایتی بسیار از کاربران را در پی دارد. ثانیا، عدم استفاده از مایع کمک آبکشی باعث می‌شود که جای لکه‌ها و نواره‌های آب پس از خشک‌سازی روی ظروف شیشه‌ای شما باقی بماند.

راه حل: مایع کمک آبکشی، که باید در واقع آن را مایع کمک خشک‌سازی نامید، کمک می‌کند آبها به راحتی از سطح ظروف پاک شوند. این کار نه تنها باعث تسریع فرآیند خشک‌سازی می‌شود، بلکه از باقی ماندن مواد معدنی بر روی ظروف شیشه‌ای نیز ممانعت میکند.

استفاده اشتباه از ماشین ظرفشویی و راه حل

بارگذاری بیش از حد

این کار چه عیبی دارد: اضافه کردن ظروف بیشتر قبل از روشن کردن دستگاه همواره وسوسه برانگیز است، اما اصلا ایده‌ی خوبی نیست. این کار نه تنها باعث کثیف باقی ماندن ظروف می‌شود،بلکه بازوی زیر دستگاه نیز نمی‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد. به خصوص در صورتیکه طبقه‌ی پایین پر باشد. در اینصورت، آب نمی‌تواند به ظروف طبقه بالا برسد و حتی ممکن است باقی مانده غذا از طبقه پایین به بالا بپاشد. این کار همچنین ممکن است آسیبی جدی به ظرف‌ها وارد کند.

راه حل: ظرفشویی را کاملا پر نکنید. از دستورالعمل نحوه چیدن ظروف در ظرفشویی برای این منظور استفاده کنید.

باقی گذاشتن غذای زیاد روی ظروف

این کار چه عیبی دارد: البته این بدین منظور نیست که شما باید ظروف را قبل از گذاشتن در ماشین ظرفشویی کاملا بشویید، اما باقی ماندن غذای زیاد بر روی ظروف باعث مسدود شدن فیلتر می‌شود. در ضمن، تکه‌های غذا ممکن است پس از اتمام شستشو مجددا روی غذا باقی بمانند که این کار هدف اصلی شستشو را زیر سئوال می‌برد.

راه حل: هر چیز جامد و بزرگ مانند باقی مانده استخان و غیره را از روی ظروف تمیز کنید.

اشتباه شستن ظروف قبل از گذاشتن در ماشین ظرفشویی

این کار چه عیبی دارد: شاید فکر می‌کنید که شستن ظروف قبل از قرار دادن آنها داخل ماشین ظرفشویی به تمیزتر شدن آنها کمک می‌کند، اما دقیقا عکس این قضیه صحیح است. آنزیم‌های موجود در پودر ماشین ظرفشویی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به مواد غذایی بچسبند، در نتیجه اگر به پیش شستشو علاقه‌ی زیادی دارید، این احتمال وجود دارد که بازدهی ماشین ظرفشویی خود را کاهش داده‌اید. در ضمن این کار، باعث اتلاف جدی آب می‌شود.

راه حل: با یک پارچه ظرف‌ها را تمیز کنید و آب نکشید.

استفاده اشتباه از ماشین ظرفشویی و راه حل

تمیز نکردن فیلتر

این کار چه عیبی دارد: اکثر ماشین‌های ظرفشویی جدید فیلترهای دستی دارند که باید به شکل منظم تمیز شوند. اگر هیچگاه فیلتر خود را تمیز نمی‌کنید، به تدریج دستگاه شما بوی بد از خود ساطع می‌کند. این کار به دستگاه شما ضربه نمی‌زند اما ممکن است مشکلاتی در جریان یا تخلیه مناسب آب بوجود آورد.

راه‌حل: هفته‌ای یکبار فیلتر را تمیز کنید.

سوالات متداول

آیا قبل از شستشوی ظروف در ظرفشویی آنها را با تمیز کنیم؟

خیر. شما باید تنها با استفاده از یک پارچه ظرف ها را تمیز کنید.

باقی گذاشتن ظروف در ماشین ظرفشویی چه مشکلی دارد؟

باقی ماندن غذای زیاد بر روی ظروف باعث مسدود شدن فیلتر می‌شود.

گذاشتن غذای زیاد در ظرفشویی چه اشکالی دارد؟

این کار نه تنها باعث کثیف باقی ماندن ظروف می‌شود، بلکه بازوی زیر دستگاه نیز نمی‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد. به خصوص در صورتی که طبقه‌ی پایین پر باشد.

جمع بندی:

در این مقاله، چند مورد رایج استفاده اشتباه از ماشین ظرفشویی را به شما معرفی کردیم و راه حل هر کدام از این اشتباهات را با هم بررسی کردیم.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی دوو

بهترین ماشین لباسشویی دوو در سال 1402

در این پست قصد داریم لیست بهترین ماشین لباسشویی دوو موجود در بازار را با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *