دلیل بوی بد لیوان بعد از شستشو در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از بهترین و کارآمد ترین وسایل درون خانه است که امروزه بیش از پیش به خانه ایرانی ها راه یافته است. انتظار ما از ماشین ظرفشویی این است که همیشه ظروف را تمیز به ما تحویل دهید. اما برخی اوقات آنطور که انتظار داریم ظروف تمیز نمی شود. از این رو ممکن است با بوی بد لیوان پس از شستشو در ماشین ظرفشویی روبرو شویم. اما دلیل بوی بد لیوان در ماشین ظرفشویی چیست؟

ممکن است شما نیز با این تجربه ناخوشایند روبرو شده باشید که پس از یک چرخه شستشو و زمانی که ظروف را از ماشین ظرفشویی خارج می کنید، درست تمیز نشده باشند. همچنین برخی اوقات با بوی بد لیوان پس از شستشو روبرو می شوید. اولین سوالی که به ذهن می رسد این است که دلیل این اتفاق چیست. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم. در صورتی که شما نیز با این مشکل مواجه شده اید، پیشنهاد می کنیم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

 دلیل بوی بد لیوان بعد از شستشو در ماشین ظرفشویی

دلیل بوی بد لیوان بعد از شستشو در ماشین ظرفشویی

اگر لیوان‌هایتان بوی ماهی می‌دهند ممکن است بقیه‌ی ظروف شما نیز چنین بویی داشته باشند. اما در ظروف شیشه‌ای و لیوان ها چون به دلیل نزدیکی لیوان به بینی و دهان در هنگام نوشیدن، این بو واضح‌تر حس خواهد شد. بوی ماهی در ماشین ظرفشویی یک مشکل شایع است که در اثر تجمع ذرات مواد غذایی ایجاد می‌شود.

غذای باقیمانده‌ای که در ماشین ظرفشویی گیر کرده است، پس از مدتی فاسد شده و این کپک ها و جرم ها باعث ایجاد بوی بد ماهی روی ظروف شما می شود، حتی پس از اینکه ظروف را شسته و تمیز کردید. بیشتر ذرات مواد غذایی از روی ظروف پاک شده و از ماشین ظرفشویی خارج می‌شوند، اما تجمع ذرات مواد غذایی می‌تواند فیلتر را مسدود کرده و باعث ایجاد بوی ماهی شود.

در صورتی که برای انتخاب شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی خود مردد هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین قرص ماشین ظرفشویی را مطالعه نمایید.

برای رفع این بو، فیلتر ماشین ظرفشویی را جدا کرده و با استفاده از یک برس تمیزکننده‌ی سفت، صابون و آب گرم آن را کاملاً تمیز کنید. دستورالعمل نحوه خارج کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بر اساس مدل دستگاه متفاوت است. بنابراین قبل از اقدام به این کار، دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید تا از نحوه‌ی صحیح خارج کردن فیلتر و جایگذاری دوباره‌ی آن اطلاع پیدا کنید. کتابچه‌های راهنما را اغلب می‌توان به صورت آنلاین یافت. توصیه ما این است که فیلتر ماشین ظرفشویی را حداقل هفته‌ای یکبار تمیز کنید.

دلیل بوی بد لیوان بعد از شستشو در ماشین ظرفشویی

جرمگیری ماشین ظرفشویی

با وجود تمیز کردن فیلتر ممکن است قسمت داخلی ماشین ظرفشویی هنوز بوی ماهی بدهد که در این صورت نیاز است تمیز و جرم گیری شود. حدود یک لیتر آب را با ۱/۴ فنجان مایع سفیدکننده و ۲ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی مخلوط ‌کنید. از این مخلوط برای پاک کردن فضای داخلی ماشین ظرفشویی از جمله واشرها، قفسه‌ها و دیوارهای دستگاه استفاده کنید و مابقی را داخل ماشین ظرفشویی بریزید و برنامه شستشوی قابلمه بالاترین دما را انتخاب کنید. سپس بگذارید ماشین ظرفشویی این برنامه را خالی تا انتها کار کند.

توصیه:

قبل از گذاشتن ظروف در ماشین ظرفشویی، ذرات بزرگ مواد غذایی را از روی آنها پاک کنید تا سیستم آبکشی ماشین ظرفشویی را مسدود نکنند. به استفاده از محصولات تمیزکننده‌ی ماشین ظرفشویی و مایع ظرفشویی ادامه دهید تا از تجمع ذرات مواد غذایی که منجر به ایجاد بوی ماهی روی لیوان‌ها و سایر ظروف می‌شود جلوگیری کنید.

جمع بندی:

در این مقاله از ظرف پلاس، به بررسی دلیل ایجاد بوی بد لیوان پس از شستشو در ماشین ظرفشویی پرداختیم. همچنین راهکارهای مفیدی برای از بین بردن این مشکل به شما پیشنهاد کردیم.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس در سال 1402

ماشین لباسشویی جی پلاس یکی از بهترین لباسشویی های موجود در ایران می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *