بررسی دلیل شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی + راه حل

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که زمان شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی طولانی تر از چیزی باشد که شما انتخاب کرده اید. اما دلیل شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی چیست؟ برخی از کسانی که از این دستگاه در منزل استفاده می کنند، با این مشکل روبرو شده اند. اما در ماشین های جدید، دستگاه مصرف آب و برق کمتری نسبت به مدل های قبلی دارد. همین موضوع باعث می شود که زمان شستشوی ظروف طولانی تر باشد. در واقع دلیل شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی، صرفه جویی در مصرف آب و برق است.

در صورتی که از برنامه پیش فرض ماشین ظرفشویی برای شستشوی ظروف استفاده کنید، مدت زمان شستشو طولانی تر خواهد شد. اگر این مشکل برای شما نیز پیش آمده و به دنبال راهی برای رفع آن هستید، بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی دلیل شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی + راه حل

بررسی دلیل شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی + راه حل 

زمان معمولی برای شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی چقدر است؟

قبل از پرداختن به هر مسئله‌ای لازم است که زمان استاندارد برای شستشو در ظرفشویی را بدانید. این موضوع به نحوه خاص شستشو و برنامه‌ای که انتخاب کرده‌اید برمی‌گردد. به عنوان مثال یک برنامه استاندارد شستشو در مدل‌های جدید ماشین ظرفشویی بین 2:00 الی 3:00 ساعت خواهد بود. اما پیشنهاد ظرف پلاس به شما این است که دفترچه راهنمای ظرفشویی مربوط به مدل دستگاه خود را بخوانید و فهرست انواع شستشو به‌همراه زمان‌های مربوطه را بدانید. لازم است نام انواع شستشوهای مختلف را یاد بگیرید.

اگر متوجه شدید که کار ظرفشویی بیشتر از تایم و زمان معمول برنامه طولانی شده‌است، به نکاتی که در ادامه مطرح می‌کنیم دقت کنید.

آیا خرابی ظرفشویی سبب طولانی شدن شستشو ظروف در ظرفشویی می‌شود؟

به ندرت پیش می‌آید که عواملی مثل خرابی ظرفشویی باعث ‌شود که دستگاه زمان طولانی‌تری را برای شستشو صرف کند. مثلا به جای زمان پیش فرض تعیین شده 2 ساعت، 4 ساعت طول بکشد تا کار شستشو را انجام دهد. البته بهتر است بدانید که انتخاب یک برنامه تکمیلی میتواند زمان شسشتو شما را مقدار زیادی افزایش دهد.

اما گاهی عواملی مثل گرفتگی در سیستم گردش آب، گرفتگی فیلتر ظرفشویی، ایراد در شلنگ تخلیه، آب درست گرم نشود، تنظیمات نا درست ماشین ظرفشویی، ارور و خطا میتواند از جمله دلایل طولانی شدن زمان ظرفشویی یا توقف کار ظرفشویی شود. البته تاکید می‌شود که این دلایل به ندرت میتواند سبب این موضوع شود. چون معمولا ماشین ظرفشویی‌ها زمان‌های بالایی را برای شستشو دارند و شما با انتخاب صحیح برنامه، متانسب با کثیفی و جنس ظروف خود، در این زمان تاثیر خواهید گذاشت.

ظاهر شدن ارور یا خطا در ظرفشویی

گاهی بروز مشکل و خطا در ظرفشویی سبب افزایش زمان یا توقف زمان در عملکرد دستگاه میشود. که باید ارور ظاهر شده در ظفشویی را مورد بررسی قرار دهید و علت مشکل را ریشه یابی کنید.

برنامه ریزی زمان شستشو

انتخاب برنامه‌های تکمیلی زمان شستشو را افزایش می دهد. بیشترین دلیل طولانی شدن زمان شستشو در ظرفشویی، انتخاب برنامه‌های تکمیلی است که در زمان شستشو تاثیر میگذارد و این موضوع ایراد در ظرفشویی به شمار نمی‌آید. باید در انتخاب برنامه خود دقت کنید، تا علاوه بر انتخاب برنامه درست، در مصرف انرژی دستگاه نیز صرفه جویی کنید.

برنامه‌های تکمیلی مثل آبکشی اضافی یا آبکشی با آب داغ، برنامه UV جهت از بین بردن کلیه باکتری‌های احتمالی موجود در ظروف که تا 4 ساعت طول می‌کشد، همه‌ی این‌ها سبب بالا بردن زمان عملکرد دستگاه می‌شود.

بررسی دلیل شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی + راه حل

برای کاهش زمان از برنامه شستشو با نصف ظرفیت استفاده کنید

در صورتیکه ظروف کمتری برای شستشو دارید میتوانید در ظرفشویی ال جی از برنامه‌‌ی تکمیلی مثل half loud استفاده کنید. برنامه half loud که در بعضی از برنامه‌های اصلی قابل استفاده هست و جز برنامه‌های تکمیلیست که باعث می‌شود تا در مصرف برق دستگاه صرفه جویی شود. این برنامه با نام شستشو با نصف ظرفیت نیز معروف است.

در صورت کم بودن ظروف و برای صرفه جویی در مصرف انرژی، می‌توانید با این برنامه، فقط یکی از سبدها را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب برنامه شستشو، با استفاده از کلید half loud می‌توانید سبد بالا یا سبد پایین را انتخاب نمایید. اگر این کلید را انتخاب نکنید، ماشین بطور خودکار هر دو سبد را شستشو می‌دهد. مثلا برنامه ECO زمان شستشو آن 3 ساعت و 45 دقیقه می‌باشد ولی با انتخاب برنامه half loud به 1 ساعت 59 دقیقه کاهش می‌یابد.

تاخیر زمان در شستشو ظروف در ظرفشویی جی پلاس

اگر تعرفه برق اقتصادی در منطقه شما اعمال میشود، میتوانید در ماشین ظرفشویی Gplus از عملکرد تاخیر زمانی برای شستشوی ظرف هایتان در ساعات مناسب استفاده کنید. بعد از انتخاب برنامه شستشو، قرص ماشین ظرفشویی و سایر عملکردهای کمکی کلید عملکرد تاخیر زمانی را فشار دهید. وقتی که دکمه تاخیر زمانی را فشار میدهید، خط اطلاعاتی مقدار 0:30 رانشان میدهد و نشانگر تاخیر زمانی شروع به چشمک زدن میکند.

زمان دلخواه را با فشردن کلید تاخیر زمانی تنظیم کنید. زمان هر بار 30 دقیقه تا 10 ساعت افزایش خواهد یافت و بعد از آن هر بار که کلید را بفشارید 1ساعت تا حداکثر 24 ساعت اضافه میشود.

کلید شروع، مکث و لغو را فشار دهید. زمان تاخیر شروع به شمارش معکوس خواهد کرد. نشانگر تاخیر زمانی و نشانگر شروع/ مکث پیوسته روشن خواهند شد. زمان باقی مانده روی نمایشگر تاخیر زمان ظاهر خواهد شد. با اتمام شمارش معکوس برنامه انتخاب شده به صورت خودکار شروع خواهد شد.

بررسی دلیل شستشوی طولانی ماشین ظرفشویی + راه حل

ماشین ظرفشویی شما به سرویس دوره ای نیاز دارد

درصورتیکه احساس میکنید از آخرین زمان سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی شما زمان زیادی گذشته است بهتر است برای سرویس دوره‌ای اقدام کنید. انجام به موقع هر 6ماه سرویس دوره‌ ای ظرفشویی از خرابی‌های احتمالی جلوگیری و کمک به طول عمر محصول شما خواهد کرد.

سوالات متداول

زمان معمولی شستشو در ماشین ظرفشویی چقدر است؟

این موضوع به نحوه خاص شستشو و برنامه‌ای که انتخاب کرده‌اید برمی‌گردد. اما یک برنامه استاندارد شستشو در مدل‌های جدید ماشین ظرفشویی بین 2:00 الی 3:00 ساعت خواهد بود.

دلیل طولانی شدن شستشو در ظرفشویی چیست؟

دلیل اصلی انتخاب برنامه‌های تکمیلی است که در زمان شستشو تاثیر میگذارد. این موضوع ایراد در ظرفشویی به شمار نمی‌آید.

سرویس ماشین ظرفشویی چند مدت یکبار باشد؟

انجام به موقع هر 6ماه سرویس دوره‌ ای ظرفشویی از خرابی‌های احتمالی جلوگیری و کمک به طول عمر محصول شما خواهد کرد.

جمع بندی:

در این مقاله سعی بر این شد تا در مورد طولانی شدن زمان شستشو ماشین ظرفشویی نکاتی را بیان کنیم و بدانید صرفا طولانی شدن زمان شستشو در ظرفشویی دلیلی بر مشکل و ایراد در ظرفشویی شما نیست.

درباره‌ی فاطمه روژان

فاطمه روژان
فاطمه روژان هستم نویسنده بخش لوازم خانگی (ماشین ظرفشویی - ماشین لباسشویی - یخچال) سایت ظرف پلاس. به صورت تخصصی بهترین محصولات خانگی ایرانی و خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد. اگر سوالی داشتید در نظرات سایت بپرسید تا من در سریع ترین زمان ممکن جواب بدم.

همچنین ببینید

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس

بهترین ماشین لباسشویی جی پلاس در سال 1402

ماشین لباسشویی جی پلاس یکی از بهترین لباسشویی های موجود در ایران می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *